Доступність посилання

ТОП новини

Сербська преса: про формування нового уряду Сербії та врегулювання статусу провінції Косово.


Михайло Рамач Слухати: Белград, 31 сiчня (RadioSvoboda.Ua) – У Сербії тривають переговори про формування нового уряду. На парламентських виборах, що відбулися 21 січня, найбільше голосів здобула ультранацiоналiстична Радикальна партiя. Проте вона не спроможна сформувати більшість.

Сербія/Косово -- Французські миротворці з миротворчої місії НАТО (KFOR) у місті Мітровіца. 24 січня 2007 р.
Представники радикалів відмовилися відповісти на запитання президента Бориса Тадича: чи мають вони кандидата на прем’єра. Натомість, до глави держави вони звернулися з вимогою подати у вiдставку, оскiльки його партiя набрала менше голосiв вiд Радикальної. А представники партiї нинiшнього прем’єра Воїслава Коштуницi, як пише сьогоднішня преса, також вiдмовилися запропонувати свого кандидата на голову уряду. Вони спершу вимагають сформулювати спiльну державну платформу щодо Косова.

Подальша доля Косова й досі не зрозуміла

До Белграда в п’ятницю має прибути Марттi Ахтiсаарi, спецiальний посланець генерального секретаря ООН. Урядовцям вiн вручить документ про врегулювання остаточного статусу Косова. Преса подає численні матеріали щодо його документу, хоча жоднiй газетi не вдалося придбати оригінальну версiю.

Посилаючись на дипломатичні джерела у Вiднi, Брюсселi або Белградi, коментатори визначають, по-перше, що Косово не стане незалежною державою та, по-друге, що автономія фактично стане самостійною. У чому полягає рiзниця мiж незалежнiстю й самостiйнiстю – не пояснюють анi проурядова «Полiтика», анi бульварнi «Вечернє новостi».

Популярне столичне телебачення «Б 92» подає заяву прем’єра Косова Аґiма Чеку, котрий гарантує безпеку сербській громаді в провiнцiї, та командувача сил НАТО в автономії Роланда Катера, який попереджає, що миротворці готовi вжити рiшучих заходiв в разi вуличного безладдя.

Незалежна газета «Блiц» зазначає, що прем’єр Коштуниця в телефоннiй розмовi з президентом Тадичем поставив вимогу, щоб Белград розiрвав дипломатичні стосунки з усiма країнами, котрi визнають незалежність Косова.

Куріння і туризм

Всi газети на перших сторiнках зазначають, що в Сербiї минулого року кiлькiсть тих, що палять, була скорочена на 5%. Все-ж-таки, громадяни Сербiї викурили 14 мiльйонiв пачок цигарок. За кiлькiстю хворих на рак легенiв, як вiдзначає агентство Бета, Сербiя перебуває на першому мiсцi в Європi.

Хоча туристичний сезон ще далеко, державне телебачення нагадує, що недалеке Адрiатичне море стає екзотичним для сербiв: пiвострiв Светi Стефан та чудовi пляжi в його околицi вчора купила компанiя iз Сингапуру. Компанiя планує розвивати туризм не для мас, а для елiти.

Матеріали до теми:

• Бути чи не бути Косову незалежним? Відповіді ще немає. • Європа сподівається, що новий уряд Сербії буде проєвропейським. • На парламентських виборах у Сербії найбільше голосів здобула ультранаціоналістична Радикальна партія.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG