
Вже 11 років Україна під моніторингом. Це досить тривалий час для будь-якої країни. Северінсен та Вольвенд дуже б хотіли дочекатися часу, коли б ця процедура була замінена на легшу форму постмоніторингового діалогу.
Моніторинги ПАРЄ – «це хороша школа»
Керівник української делегації на сесії ПАРЄ соціаліст Віталій Шибко не бачить у цьому моніторингу нічого поганого.
Віталій Шибко: “Моніторинг сьогодні не є чимось таким, щоб увесь час нагадувати країні, що вона є меншовартісною в Європейській спільноті. Зараз моніторинговий комітет дійшов висновку, щоб усі країни за абеткою були розглянуті в моніторингу.
Я не вбачаю, що це якийсь великий тягар для нас. Це хороша школа. Я гадаю, що ті процеси, які у нас відбуваються, дійсно цікаві в Європі. І коли хтось об‘єктивно, не заангажовано може аналізувати ці процеси і казати це відверто – для розбудови і самої Європи, і демократії в Україні та інших принципів, яких сьогодні наслідує Рада Європи, то це корисно для нашої країни”.
Інший член української делегації Олена Бондаренко з блоку Юлії Тимошенко також не проти моніторингу: “Я переконана в тому, що ті демократичні процеси, які відбувалися і які, я сподіваюся, відбуватимуться в Україні, вони також не тільки результат політичної волі тих чи інших державних чинників, не тільки результат відповідних дій опозиції, а ще й результат постійного розгляду ситуації в Україні. Ситуації стосовно її позиції щодо зовнішнього світу, розгляду парламентською асамблеєю, розгляду моніторинговим комітетом”.
Згаданий “розгляд ситуації в Україні” пані Ганне Северинсен і Ренната Вольвенд планують продовжити у березні цього року.
Матеріали до теми:
Доповідач ПАРЄ по Україні пропонує українським керівникам припинити битву за Конституцію. “Ми припинимо моніторинг, якщо будемо впевнені, що Україна на правильному шляху.” Інтерв’ю зі співдоповідачем моніторингового комітету Парламентської асамблеї Ради Європи Ганне Северінсен.