
Не приховує свого захоплення нинішнім станом банківської системи Казахстану і фінансовий аналітик міжнародного департаменту ATF банку в Алмати Кайрат Беріков: “Зараз банки Казахстану працюють близько до міжнародних стандартів, вони готові перейти на міжнародні стандарти повністю. Відкриваючи рахунок, здійснюючи будь-яку операцію, казахстанські банки намагаються дотримуватися усіх загальновизнаних міжнародних канонів. Можна сказати, що наша банківська система досягла фантастичних результатів".
Назарбаєв: казахстанські банки дають забагато кредитів?
Втім, як зазначив сам президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, нинішні успіхи банків мають й інший бік медалі. На думку президента, казахстанські банки дають забагато кредитів, а це може призвести до ускладнень в управлінні національною економікою. Але голова Національного банку Казахстану Анвар Сайденов закликає не панікувати:
“Я б не називав це небезпечним, адже зростання кредитування пов’язане із загальним зростанням економіки. Ми маємо понад 10% зростання валового внутрішнього продукту. Я б сказав, що занадто великі об’єми кредитування потребують більш пильної уваги центрального банку та агентства спостереження”.
Банки пострадянських країн одні з перших вирушать до України?
Зростання банківських потуг на пострадянському просторі безпосередньо стосується України. Адже після вступу України до СОТ будь-які іноземні банки зможуть відкривати філії на її теренах. Це передбачає нещодавно ухвалений закон «Про банки та банківську діяльність». Експерти не виключають, що саме банки пострадянських країн одними з перших можуть вирушити шукати щастя в Україні. Тим часом в Асоціації українських банків закликають не поспішати безоглядно відкривати обійми іноземним банкам. На думку членів Асоціації, потрібно запровадити п’ятирічний мораторій на допуск іноземних банків в Україну. Інакше, прогнозують в Асоціації, українська банківська система просто зникне, не витримавши конкуренції.
Матеріали до теми:
Із Назарбаєвим домовилися, а з Путіним – зарано. Назарбаєв у Берліні – званий гість, якому доводиться чути не тільки компліменти.