Доступність посилання

ТОП новини

Кримські “регіонали” пропонують підняти прохідний виборчий бар’єр і починають підготовку до позачергових місцевих виборів.


Володимир Притула Сімферополь, 5 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Всекримський форум депутатів, обраних до рад усіх рівнів від Партії регіонів, зібрав близько тисячі делегатів. У його роботі, у Сімферополі цими вихідними, брали участь голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко, голова уряду автономії Віктор Плакида, члени уряду Криму, мери низки міст АРК. Також тут були присутні народні депутати України із фракції Партії регіонів Борис Дейч, Олександр Черноморов, перший заступник голови фракції Партії регіонів у ВР України, лідер кримських «регіоналів» Василь Кисельов та інші.

Як повідомив Василь Кисельов, на форум був запрошений і лідер Партії регіонів, Прем`єр-міністр Віктор Янукович, проте з об`єктивних причин не зміг узяти в ньому участь. Схожі заходи пройдуть і в інших регіонах. А в Криму Партія регіонів та створений нею Блок Віктора Януковича контролюють практично всі структури республіканської влади, а також більшість міст і районів.Та все ж на зборах звучали пропозиції у радах, де “регіонали” мають 2/3 голосів, оголошувати недовіру мерам чи главам райдержадміністрацій і брати всю владу у свої руки.

Партійна дрібнота шкодить... Дострокові вибори в Україні?

Партія регіонів не виключає можливості проведення дострокових виборів в Україні, про це заявив лідер кримських «регіоналів» Василь Кисельов. Він сказав, що в Конституційному Суді перебуває подання народних депутатів щодо законопроекту про внесення змін до Конституції з приводу місцевого самоврядування.

У випадку схвалення Конституційним Судом цієї пропозиції вибори до місцевих органів влади неминучі, заявив Кисельов. Тому “регіонали” триматимуть своїх однопартійців у напрузі, щоб вони розуміли, що вибори можуть бути за три місяці. За його словами, Партія регіонів має намір найближчим часом виробити план дій на випадок проведення дострокових виборів. Водночас Василь Кисельов заявив, що Партія регіонів пропонуватиме підняти прохідний бар’єр до 9-12%, це, мовляв, дозволить політично структурувати суспільство. Нинішня партійна дрібнота йому дуже шкодить.

На цю пропозицію “регіоналів” інші кримські політичні сили офіційно поки що не відреагували. А у розмовах із журналістами більшість представників інших політичних сил, представлених у Верховній Раді Криму, висловилися за підняття бар’єру, але на 1-2%. А ті, хто не потрапив до парламенту, – за його зниження або взагалі скасування.
XS
SM
MD
LG