Доступність посилання

ТОП новини

«Український досвід» змушує Європу шукати енергетичні альтернативи (огляд європейської преси).


Василь Зілгалов Слухати: Прага, 6 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Європейські друковані видання активно обговорюють нові обвинувачення проти Міхаїла Ходорковського, які називають «частиною полювання на відьом» у Росії. Газети звертають увагу і на те, що гіркий газовий досвід України змушує Європу шукати енергетичні джерела, альтернативні російським. Також європейські оглядачі прогнозують загострення довкола проблеми Косова.

Лондонська «Файненшел Таймс» пише у вівторок про те, що нові обвинувачення російської прокуратури проти ув’язненого власника компанії ЮКОС Міхаїла Ходорковського пов’язані з наближенням президентських виборів у Росії і намаганням Кремля позбавити Ходорковського можливості «активно впливати на політичне майбутнє Росії». Німецька «Таґесцайтунґ» також аналізує у вівторок нові обвинувачення проти Ходорковського і Лебедєва та зауважує, що «підсудні у разі зміни суспільного клімату і за умови доброї поведінки в таборі могли б через кілька років вийти на волю. Якраз ця обставина не дає спокою Кремлю». І далі німецька газета прогнозує, що підсумок майбутнього суду над Ходорковським визначений: винен за всіма ознаками. Та й самі обвинувачені, як зауважує «Таґесцайтнуґ», не тішать себе ілюзіями, при юристові Путіну Москва повернулася туди, звідки вона вирвалася 20 років тому – до царства свавілля.

Де знайти енергетичні джерела, альтернативні російським?

«Файненшел Таймс» пише у вівторок про те, що «Європа нині все більше і більше зацікавлена у розвитку добування нафти й газу в Норвегії, особливо після того, як рік тому Росія тимчасово припинила поставки газу до України, а цього року – нафти до Білорусі». Газета зазначає, що Норвегія – ідеальний газовий та нафтовий партнер для Європи і третя у світі за обсягами експорту нафти. Лондонський часопис передбачає також, що суперечка між Москвою та Осло за родовища нафти і газу у Баренцовому морі буде тривалою.

А тим часом німецька «Ді Вельт» пише про необхідність продовження трійкою ЄС переговорів із Росією щодо енергетичної співпраці і наголошує, що «обидві сторони зацікавлені одна в одній все більше й більше».

Подальша доля Косова

«Файненшел Таймс» пише у вівторок про намагання чільника ООН із проблеми Косова Мартті Ахтісаарі прискорити розгляд Радою Безпеки пропозицій його групи щодо «фактичного втягування Косова до статусу незалежного за умови спостереження ЄС і високого рівня автономії для сербської меншини краю». Британська «Ґардіан» повідомляє про підсумки дослідження компанією «Ґеллап Європа» криміногенної ситуації на континенті. Газета інформує, що за даними цього дослідження «Лондон став столицею злочинності у Європі – у лондонців більше шансів стати жертвою злочинців, аніж у будь-якій іншій столиці Європи. У цьому плані Лондон випереджає навіть Стамбул і Нью-Йорк», наголошує у вівторок «Ґардіан».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG