Доступність посилання

ТОП новини
23 Вересень 2018, Київ 12:56

Ранковий гість – дизайнер одягу Настя Панченко.


Ірина Перешило Київ, 7 люте 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Випускниця Донецького інституту конструювання і моделювання одягу, дизайнер Настя Панченко на прохання Радіо Свобода розповіла про свої перші колекції одягу.

Р.С.: Настя, як називається Ваша колекція з сьогоднішнього показу?

Н.П.: Ця колекція називається Київська Русь.

Р.С.: Чому Ви обрали таку тему?

Н.П.: Колись я захопилася язичницькими релігіями, і я пішла не від візуального образу, а від образу чистоти, близькості до природи — і вийшла така колекція.

Р.С.: З якої тканини виконана ця колекція?

Н.П.: З льону. Це трапилося за допомогою Волинського шовкового комбінату, мені дали 20 метрів такого класного льону і сказали: “Роби”. От я і зробила.

Р.С.: Настя, а як народжується колекція — Ви прочитали літературу, захопилися темою, а як все це потім втілилося у такий м''який крій і плавні лінії?

Н.П.: Якщо людина має в собі щось художнє, то вона звикає бачити музику, чути лінію. Будь-які образи легко транспортуються у візуальне — і потім з цього можна зробити колекцію, написати картину.

Р.С.: Ви своє майбутнє пов''язуєте саме з цією професією — модельєр?

Н.П.: Зараз я працюю у Домі моди Наташі Глазкової помічником дизайнера. Але більше мене цікавить організація таких шоу, як сьогодні. Бо у нас є багато молодих класних дизайнерів, але часто їм немає де показати свої колекції, тому я хочу піднімати фешн-культуру в Донецьку.

Р.С.: Чи є вже у Вас клієнти, що довіряють Вашому творчому смаку, і роблять Вам замовлення?

Н.П.: Протягом деякого часу я працювала дизайнером прикрас із штучного каміння, і в мене були постійні клієнти, а щодо одягу, то я, чесно кажучи, дуже не люблю шити, і тому я частіше вигадую ідеї, а шиє хтось інший.

Р.С.: А собі?

Н.П.: Собі я не люблю шити, а люблю псувати речі. Купувати джинси, а потім різати їх, розмальовувати. Або купувати собі кльові, але звичайні футболки і потім робити на них дірки, написи. Зараз мене цікавлять техніки розпису на тканині акриловивми фарбами, ваніліном. Це дуже цікаво.

Р.С.: Настя, а у що Ви вірите?

Н.П.: Зараз я цікавлюся ніцшеанством. Я пройшла етап язичництва, етап буддизму, індуїзму. І зараз я відійшла від потусторонніх ідей і повернулася обличчям до землі. До ідеї підняти свій статус як людини. Статус не в плані соціальному, а плані моралі, тобто праця з самим собою.

Р.С.: Що чи хто для Вас є взірцем у цьому сенсі?

Н.П.: Перш за все – це сила. Я вважаю, що в людині найважливіше – це сила. І саме з її моральної сили витікають інші моральні якості. Якщо людина сильна, то їй не потрібно робити якусь підлість або ще щось таке. Тому треба вчитися бути сильною людиною.

Recommended

XS
SM
MD
LG