
Діти з психофізичними вадами почувають себе повноцінними
Для вивчення практичного досвіду роботи в інтеграційних класах у Свиднику перебувала група українських вчителів з міста Конотопа у складі 9-ти осіб. Своїм враженням про вивчення польського досвіду поділилася Радіо Свобода Ірина Клігунова: «У початковій школі нам показали багато методів роботи з дітьми, які мають психофізичні вади. Я хочу сказати, що методи роботи у них направлені на те, щоб діти з психофізичними вадами відчували себе повноцінними членами суспільства».
Про методи навчання дітей з психічними та фізичними вадами Радіо Свобода розповів і співробітник Спеціалізованого виховного осередку в Свиднику Ельжбєта Крупа: «Це специфічний метод науки читання. Можна його назвати методом багатьох значень. Дитина вчиться читати з використанням значення зору, слуху, почуття дотику і руху».
Вчителі з України впродовж двох тижнів брали участь в практичному навчанні в різних спеціалізованих освітніх установах міста Свидника.
Вчителька місцевої початкової школи Йоанна Собонь повідомила: «Насамперед був триденний підготовчий навчально-методичний семінар. Потім українські вчителі брали участь в уроках інтеграційних класів початкової школи. Останній тиждень їхнього перебування – це індивідуальне стажування в різних місцевих спеціалізованих освітніх установах».
Польський досвід зацікавив українських вчителів
Радіо Свобода поцікавилось у керівника групи українських вчителів про новий досвід, який вони повезуть до себе в Конотоп.
Ірина Клігунова: «Ми будемо викладати дані методи, сповіщати про них у себе в місті. Я думаю, що ми їх будемо впроваджувати і в себе».
Перебування українських вчителів у Польщі проходило в рамках співпраці міст-партнерів Конотоп та Свидник. Навчання фінансувала місцева влада Свидника та один із американських освітніх фондів. У березні до Конотопа збирається група польських вчителів, щоб допомогти колегам впровадити новий метод освіти та опіки хворих українських дітей.