
«Те, що ми робимо, ми робимо не для того, щоб служити якійсь організації, якомусь лобі чи якійсь групі — політичній чи будь-якій іншій. Ми хочемо підтримувати вільне мислення, вільну дискусію і знаходити рекомендації», — заявив голова комісії Рупель.
Комісія з питань Кавказу і Каспію є громадянською ініціативою, її учасники висловлюють особисті думки. Висувати власні пропозиції буде і учасник від України — радник Президента Олег Рибачук, якого запросили організатори комісії.
Думки особисті, мета українська
У коментарі для Радіо Свобода Рибачук так пояснив зацікавлення Києва в роботі комісії: «По-перше, Україна надзвичайно зацікавлена. Питання стосовно того, чи комісія буде розглядати можливість долучення країн Каспію і особливо країн, які відомі в світі як ті, що володіють великими запасами енергоресурсів, до Європи — це питання на комісії стояло. Чесно кажучи, я його першим і порушив. Очевидно, що комісія зібрала в собі по одному представнику від кожної країни, і це не є урядова офіційна ініціатива, але через це вона може бути значно ефективнішою».
Тож радник українського президента висловлюватиме власну позицію на засіданнях Комісії з питань Кавказу і Каспію. При цьому він пообіцяв залишатися євроінтегратором України — мовляв, якби ним не був, то до Брюсселя і не приїхав би: «Ми вже жартували вчора: навіть коли у нас був офіційний обід і там запропонували десерт, я сказав, що я від десерту відмовляюся, поки ми не отримаємо чіткі європейські перспективи».
Про певні результати роботи Комісії з питань Кавказу і Каспію говорити ще, мабуть, зарано — відбулося тільки перше засідання. У травні в словенській столиці Любляні відбудеться наступна зустріч, на яку комісія має підготувати пропозиції з роботи з кавказьким і каспійським регіонами.
Матеріали до теми:
Перспективи України щодо ЄС туманні і пов’язані з її транзитною роллю (огляд європейської преси). Меркель поговорила з Ющенком про енергетичні інтереси. Зустріч «Україна — Трійка ЄС» у Києві. Політичні консультації трійки Євросоюзу та України у Києві. Посол України при ЄС Роман Шпек: "Я бачу багато позитивного в рішенні ЄС розпочати переговори про нову угоду з Україною". ЄС і Україна починають у лютому переговори про нову угоду. ЄС хоче нових відносин із Україною, але не може вирішити, яких саме.