Доступність посилання

ТОП новини

Ґрунтові зсуви на Закарпатті.


Надія Петрів Закарпаття, 14 лютого 2007 р. (RadioSvoboda.Ua) - Сьогодні у містечку Рахів, що на Закарпатті, знайшли тіло людини, яку у понеділок накрило ґрунтовим зсувом. Того дня близько 3-х тисяч кубометрів мокрої землі зруйнували кілька будівель.

Сьогодні в Закарпатській області стався ще один зсув. Обійшлося без жертв. Але подібні надзвичайні ситуації загрожують регіону і в майбутньому, бо в області майже півтисячі зсувонебезпечних зон.

Цьогорічна тепла та дощова зима стала причиною того, що на Закарпатті четвертий день поспіль тривають зсуви ґрунту. Подібне явище у регіоні не вперше, але цього року загинула людина. Обласна влада каже, що контролювати природні процеси неможливо. Єдине, що залишається, це спостерігати за небезпечними зонами й намагатися відселити з них людей. Коментує заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Олександр Карташов:

«Спостереження за зсувонебезпечними ділянками, які вже виявлені, тривають кілька років. Їх веде геологорозвідувальна експедиція на замовлення обласної державної адміністрації. Їх дуже багато. Більше 500 таких зон, в тому числі більше 200 будинків, які знаходяться на зсувонебезпечних територіях».

Ні копійки на ліквідацію стихії

Як сказав в інтерв’ю Радіо Свобода перший заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Іван Балога, цьогоріч на відселення людей з небезпечних зон Кабмін грошей не передбачив. Минулого року на боротьбу із зсувами центральна влада виділила 30 мільйонів гривень.

«На 2007 рік ми давали пропозиції до Кабінету Міністрів по лінії МНС на 26 мільйонів гривень на ці ж цілі, що ми використовували у 2006 році. Станом на сьогодні жодної копійки не було виділено, не передбачено, принаймні область про це не інформують».

Владна бездіяльність

Водночас місцеві мешканці додають, що влада області нічого не робить для попередження подібних трагедій у майбутньому. Мешканка Ужгорода Світлана, яка вчора проїжджала повз місце зсуву, каже, що просто шокована ставленням окремих чиновників до своїх обов’язків. Говорить Світлана:

«Ми були біля Нересниці, там зсув дороги стався. Начальник райавтодору нам сказав, що вони поставили якісь попереджувальні знаки, але ми їх не бачили. Казав, що вони обмежили рух вантажного автотранспорту. Роботи ніякі не проводяться, машини туди їздять, аварійна дорога, водії кажуть, що на свій власний ризик тудою їздять».

А поки що Закарпаттю терміново потрібно знайти 9 мільйонів гривень на відселення близько сотні родин з будинків, на які може зсунутися з гір земля. Обласний бюджет таких грошей немає, з державного - поки що не дають, а район стихійного лиха тим часом очікує на візит міністра з надзвичайних ситуацій.
XS
SM
MD
LG