Доступність посилання

ТОП новини
04 березня 2021, Київ 09:18

Президентсько-урядове протистояння не вщухає


Антикризова коаліція поглиблюватиме конституційну реформу. Поглиблення здійснюватиметься у бік зменшення повноважень Президента. За словами міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича, над цим наразі працює група депутатів. Наразі ж Президент звернувся до Конституційного Суду із поданням щодо визнання Закону “Про Кабінет Міністрів” неконституційним.


Секретаріат звинувачує Кабінет Міністрів у блокаді. А урядовці заявляються про наміри зменшити повноваження Президента.

Антикризова коаліція поглиблюватиме конституційну реформу. Поглиблення здійснюватиметься у бік зменшення повноважень Президента.

За словами міністра з надзвичайних ситуацій Нестора Шуфрича, над цим наразі працює група депутатів.

Представники ж антикризової коаліції твердять: Президент матиме ті повноваження, які прописані в українській Конституції.

Закиди президентської сторони, що уряд та більшість наступає на повноваження глави держави у царині зовнішньої політики, антикризовики відкидають. Представник Партії регіонів Тарас Чорновіл заявив: “Нам весь час згадують, що Президент керує зовнішньою політикою, але нам не згадують двох інших нюансів. У Конституції записано: Верховна Рада формує зовнішню політику, визначає її, і вона є головною у формуванні зовнішньої політики. Далі, Президент керує, а далі уряд, здійснює реалізацію зовнішньої політики”.

Тарас Чорновіл зазначає, що Закон “Про Кабінет Міністрів” розмежував повноваження Президента та Прем’єра. Що ж стосується норми закону, за якою кандидатури міністрів закордонних справ та оборони на затвердження парламенту може подавати і коаліція, то, на думку регіонала, до цього навряд чи дійде.

Тим часом, у Секретаріаті Президента звинувачують уряд у блокаді щодо призначення керівників місцевих адміністрацій. Яких, за українським законодавством, призначають за поданням Кабінету Міністрів. Заступник голови Секретаріату Віктор Бондар заявив: “Ми отримали ситуацію, коли за декілька місяців з боку уряду ми практично не отримували документів щодо призначення глав районних державних адміністрацій...На жаль, на рівні уряду блокуються пропозиції, які б давали можливість розв‘язати ситуацію по кадровим призначенням”.

Наразі ж Президент звернувся до Конституційного Суду із поданням щодо визнання Закону “Про Кабінет Міністрів” неконституційним.
XS
SM
MD
LG