Доступність посилання

ТОП новини

У Мадриді розпочався суд на можливими організаторами теракту трирічної давності.


Василь Зілгалов Слухати: Прага, 15 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – 11 березня 2004 року пролунали вибухи у чотирьох приміських поїздах Мадрида. І ось у четвер підозрювані в організації і здійсненні найбільшого теракту Аль-Каїди у Європі постали перед іспанським судом. Що чекає ймовірних терористів, котрих обвинувачують у смерті 191 особи і пораненні майже двох тисяч людей?

Перед мадридським судом постало 29 підозрюваних, котрі походять, головно, з Північної Африки. Сімох із них обвинувачують в організації нападу на поїзди. Ще 22-м учасникам процесу висунули обвинувачення в причетності чи співпраці з терористичними організаціями, переховуванні вибухівки і фальсифікації документів.

Першим слухатимуть «Мухаммеда-єгиптянина»

Слухання розпочалися з одного із чотирьох ймовірних організаторів вибухів Рубеї Османа аз-Сейєда Ахмеда, відомого як «Мухаммед-єгиптянин». Він відкидає всі обвинувачення і відмовляється давати свідчення. У разі, якщо суд доведе його вину, то його засудять на 40 тисяч років ув’язнення за вбивства, керівництво терористичною організацією. Хоча загальний термін ув’язнення, за іспанськими законами, не може перевищувати 40 років.

Прокурор процесу Ольга Санчес вимагає для всіх обвинувачених близько 271-ї тисячі років ув’язнення.

Після Ахмеда очікуються слухання щодо інших ймовірних організаторів теракту 11 березня – Юсефа Белхаджа, емісара Аль-Каїди в Європі, Хасана ель-Гаскі, керівника так званої Ісламської групи марокканських бойовиків, і ще двох марокканців, виконавців теракту – Джамала Зугама та Абдельмажіда Бушара. Всі обвинувачені не визнають своєї вини.

Прогнозують значний інтерес до процесу

У Мадриді очікують прояву великого зацікавлення цим судовим процесом, котрий триватиме до жовтня. 50 місць у залі засідання суду виділили для постраждалих 11 березня 2004 року. Один із них – Хесус Рамірес Кастанедо, який втратив у вибуху ноги і обгорів. Він зауважує: «Одне з запитань, яке ми, постраждалі, постійно собі ставимо: яка логіка змушує людей сідати до поїзда о сьомій ранку, залишати там заплічні мішки, наповнені вибухівкою зі шрапнеллю, нічого не знаючи про людей, котрих вони збираються знищувати».

Серед жертв 11 березня були й діти

У суді братимуть участь близько 600 свідків і 107 експертів. Варто згадати, що серед загиблих у мадридських поїздах 11 березня було чимало дітей. Одна зі свідків, мусульманська жінка Джаміля, котра втратила у цих вибухах свою доньку, наголошує: «Дуже важко змусити себе стояти перед вбивцями, котрі загубили мою доньку».

Очікують, що судові засідання в Мадриді проходитимуть по три дні щотижня.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG