
Тим часом дехто з політологів заявляє, що сьогоднішнє голосування б’є по іміджу всієї української влади. Науковий директор школи політичної аналітики Києво-Могилянської академії Олександр Гарань в інтерв’ю Радіо Свобода зазначив: “Продовжується перетягування канату. Пан Огризко став жертвою політичних інтриг з боку урядової коаліції. Раніше більшість говорила, що головне, аби був відправлений міністр Тарасюк. Потім, коли була висунута кандидатура Огризка, кожного дня з’являлися нові претензії до цієї людини, яка є професійним дипломатом. А так зване обговорення, яке сьогодні відбувалося у Верховній Раді, це просто некоректна та брутальні форма”.
«Антикризова коаліція не погоджується із зовнішнім курсом Ющенка»
На думку директора Центру миру, конверсії та зовнішньої політики України Олександра Сушка, сьогоднішні події у парламенті проілюстрували полярність поглядів коаліції та Президента на зовнішню політику: “Це дезавуює міф, що в Україні існує згода щодо реалізації стратегічних пріоритетів у зовнішній політиці. Антикризова коаліція не погоджується із зовнішнім курсом Президента Ющенка, і сьогодні це було заявлено. Що ж стосується іміджу, то тут нічого нового немає, це продовження тієї ситуації, яка продовжується в Україні останні місяці. На сьогоднішній день Україна складний зовнішньополітичний партнер. Країни, які відслідковують ситуацію, навряд чи сильно зачаровувалися нинішньою ситуацією, щоб зараз розчаровуватися”.
Криза в парламенті і криза в уряді?
Якщо ж Президенту та Прем’єру вдасться домовитися, кандидатури Огризка та Короля можуть бути підтримані, якщо ні – парламентська криза поглиблюватиметься. Таку думку в інтерв’ю кореспондентці Радіо Свобода висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов: “У ситуації політичної війни між коаліцією та опозицією розраховувати на голосування за кандидатуру, яку подає Президент, було б нереалістично та недоречно. Якщо буде політичний мир, тоді, можливо, кандидатура Огризка буде підтримана коаліцією. Якщо буде й надалі війна, то Президент просто подаватиму кандидатуру Огризка, за нього не голосуватимуть, але це означатиме, що поступово назріває криза в парламенті. А частина урядової кризи вже є, тому що повноцінного міністра закордонних справ немає”. У Президента є 15 днів, щоб знову внести на розгляд парламенту кандидатури міністра закордонних справ та голови СБУ. Якщо ж ні, це може зробити коаліція. Це встановлює нещодавно оприлюднений Закон “Про Кабінет міністрів”, який, до речі, Віктор Ющенко оскаржує у Конституційному Суді.