Доступність посилання

ТОП новини

Про мороз з любов''ю.


Людмила Ваннек Слухати: Прага, 23 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Так довго зима була «весняною», що вже всі ніби звикли до теплих днів без снігу. Як ось вдарили морози і... почалися проблеми з тим, як зігріти оселю, як доїхати до роботи і як не змерзнути самому. З цього останнього приводу навіть Міністерство охорони здоров’я оприлюднило рекомендації — зокрема, не вживати алкоголь і менше бувати на вулиці у зв’язку з сильними морозами.

Мороз... Холодно...
А ми спробуємо подивитися на мороз позитивно, адже це краще, ніж хляпанина, дощ або будь- що, не схоже на зиму. Якщо дотримуватися порад лікаря, можна отримувати від морозу задоволення і здоров’я.

Побільше тонких шарів одягу!

Деякі чехи, наприклад, заздрять, що неподалік від них існує справжня зима і що десь на замерзлій річці можна почути скрип морозу.

Теоретично ж тут знають, як рятуватися від замерзання. Столичний лікар, пані Тушкова радить: «У Празі та в Чеській Республіці не буває великих морозів, так що для нас це не актуально, але з лікарського погляду рекомендуємо: в жодному випадку не вживати алкоголь, натомість пити багато води, радше не дуже гарячої, якісь чаї. Добре одягатися, краще більше тонких шарів одягу мати на собі, аніж один дуже товстий шар. Ну й так, в основному, захищатися. Найбільше перед морозом потрібно захищати кінцівки: руки та ноги, а також голову — вони найшвидше охолоджуються. Це основа».

Особливі поради для жінок: «Не можна використовувати зволожуючі креми, котрі в собі містять воду. Якщо вже необхідно використати крем, то якийсь легкий без вмісту води».

А що робити при мінус 50?

Напевно б у Чехії здивувалися, почувши поради від Олега, для якого нинішні мінус 20 – це не проблема, адже він і не таке бачив! При мінус 50 Олег працював колись на далекій півночі: «Натуральні речі! Взуття теж натуральне, в першу чергу! Обов’язково! Рукавиці, шапки – зі шкіри тварин. Крім того, одягається така собі «панчоха», в якій тільки виріз для очей. Вона робиться з натурального козячого пуху».

А ось поради від перехожих на вулицях Києва:

– налаштуватись, що холодно не буде – можна грілку зі собою носить – з осені закаляться, швидко ходити, швидко рухаться – одіваться треба тепло – роздягаюсь — і в ополонку!

Отже, знову ми повернулись до позитиву! Ще б можна було додати, що коли після зимової прогулянки вдвох змерзнуть руки або ноги, то їх не під гарячу воду, а промасажувати! І краще, щоб це зробив хтось інший. З любов''ю.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG