Доступність посилання

ТОП новини

Яку воду п’ють українці?


Євгенія Вятчанінова Київ, 27 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Щороку на Землі внаслідок споживання неякісної води помирає близько трьох з половиною мільйонів людей. Вчені прогнозують, що до 2008 року дві третини населення планети відчуватимуть дефіцит якісної питної води.

Звіт фахівців Всеукраїнської екологічної ліги щодо стану водних ресурсів в Україні.
На думку фахівців Всеукраїнської екологічної ліги, в Україні сьогодні драматична ситуація: дві третини населення споживають воду із Дніпра, ця ріка найбільш техногенно забруднена у країні. Відтак найменш якісна питна вода у Придніпров’ї, а також у Донецькій, Луганській областях. Цьому сприяє і розвиток промисловості у регіоні.

Директор державного науково-дослідного інституту “УкрВодГео” Сергій Размєтаєв розповів: “Обсяг промислового виробництва, об’єми використання води для цих цілей тут дуже значні, викиди стічних вод величезні, а запаси водних ресурсів мізерні. Ще й забруднення поверхневих, підземних вод. Тому сьогодні ми можемо стверджувати, що фактично тут екологічна катастрофа”.

Не кращі справи на Півдні України та в Криму. Морське узбережжя Одеської, Херсонської областей, Ялти, Севастополя, Керчі значно забруднені. У Миколаївській області, де об’єм викидів забруднених стічних вод складає 100%, найвищий показник в Україні.

Найчистіша вода – на заході та півночі України

Найменше ж проблем із питною водою у західних та північних регіонах. Тут забруднення води пов’язане лише із підвищеним радіаційним фоном. Виняток – Львівська область, де розташовані великі промислові об’єкти.

Що ж до столиці, то тут, на думку Сергія Размєтаєва, системи очистки забезпечують населення питною водою, хоч якість її і не найліпша. З цим твердженням погоджується київська лікарка пані Оксана. Вона вже 10 років власноруч “чаклує” над водою, щоб зробити її придатною для пиття: “По-перше, ми відстоюємо її добу зі срібною ложечкою в каструльці, після того зливаємо дві третини (пропускаємо через “Брітту”). Після кип’ятіння – п’ємо. Але вона ж не така добра, як би повинна була би бути. Вона несмачна, жорстка; залишається осад. Тому докуповуємо воду у пляшках”.

Небезпечне хлорування

Єдиним способом у місцевих “Водоканалів” поліпшити якість води донині залишається хлорування. Цей метод еколог Тетяна Тимочко, вважає вкрай небезпечним: “Нікому не спадає на думку: взяти склянку води, додати туди “Доместос” хлорований і пити цю рідину. Ніхто не буде вживати такий продукт. А що ми робимо? Звичайно, в більшій концентрації розбавлену хлорку вживаємо через нашу мережу”.

Особливо небезпечне кип’ятіння води з-під крану. На думку деяких вчених, вона сприяє формуванню ракових клітин. За словами Тетяни Тимочко, методами очистки води в Україні мають бути озонування і біологічне очищення. Але це відбудеться, коли посадовці усвідомлять значення природних ресурсів.
XS
SM
MD
LG