Доступність посилання

ТОП новини

Огляд преси: Чому Віктор Янукович хоче пересісти в президентське крісло? Наскільки збільшилася зарплата українців? Як влада заохочує до села медичних фахівців?


Ірина Біла Київ, 28 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Команда Прем’єр-міністра Віктора Януковича роздумує над тим, чи потрібно обирати Президента всенародним голосуванням. Як пишуть “Київські відомості”, в Партії регіонів ще не вирішили, де більше шансів отримати перемогу для Віктора Януковича – в парламенті чи на всенародному голосуванні.

Здавалося б, для чого Януковичу вже боротися за посаду глави держави, якщо у нього і так достатньо прем’єрських повноважень. Відповідь, на думку журналістів, лежить у площині корпоративних відносин: якщо Янукович стане Президентом, то Прем’єром стане хтось інший з регіоналів. І тоді усунути їх від влади буде практично нереально. Подробиці – в статті “Регіони на роздоріжжі”. Про становлення нової системи влади і її вплив на зовнішньополітичний курс української держави кореспондентові газети “День” розповідає екс-міністр закордонних справ України Анатолій Зленко. Матеріал починається на першій шпальті і називається “Конституційна реформа: внутрішні та зовнішні чинники”. А ось газету “Голос України” журналісти радять розпочинати з останньої сторінки. Де більшість читачів не залишить байдужим публікація під заголовком “Вам накапало, розпишіться!”. Якщо вірити Держкомстату України, у січні реальна зарплата громадян зросла на дванадцять і вісім десятих відсотка! Газета “Факти” докладно розповідає про вуличний інцидент, що стався між працівниками ДАІ та народним депутатом від БЮТ Павлом Костенком. Стаття називається “Скажу відверто, аби я бив сержанта міліції, він би вже не встав”. Від початку цього тижня у чотирьох багатоповерхівках України пролунали вибухи. У них загинули загалом п’ятеро людей, стільки ж отримали травми й опіки. Хто ж винен, що газ дедалі частіше входить в оселі українців у вигляді смерті? Хто понесе відповідальність – самі мешканці чи комунальні служби? Над цим розмірковує газета “Україна молода”.

У науці тривалий час панувало переконання, що найдревнішою цивілізацією світу є шумерська. Культура землеробства, яка зародилася в Месопотамії, поширилася спочатку на Близький Схід, а потім – Туреччину та Європу. Яким же було здивування наукового світу, коли з’ясувалося, що ця версія не зовсім відповідає дійсності. Про це та інші історичні сенсації, зроблені вченими за останні роки, також розповідає “Україна молода”. Влада вигадала ще один спосіб, щоб заохотити медичних фахівців перебиратися в село. Завдяки новим законодавчим змінам лікарі там мають право на безкоштовну оренду житла, податкові пільги і вигідні умови для кредитів, а також на купівлю автомобіля. І це не все. Про інші заманливі пропозиції – в статті “Медиків манять пільгами”, яку друкує “Газета по-київськи”.
XS
SM
MD
LG