Доступність посилання

ТОП новини

Віце-президент США опинився поблизу теракту


Сергій Куделя Вашингтон, 28 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Віце-президент США Дік Чейні став учора свідком теракту, який був ймовірно запланований проти нього самого. Відповідальність за напад терориста-самогубці на військову базу США в афганському місті Баграм взяло радикальне ісламське угруповання Талібан. У момент вибуху Чейні перебував в одному з приміщень бази і після теракту був миттєво переведений до сховища.

Внаслідок теракту загинули декілька військових і ще декілька десятків осіб зазнали поранення, а сам віце-президент не постраждав.

Вибух на американській військовій базі у Баграмі пролунав вчора близько десятої години ранку. Легкова машина, наповнена вибухівкою, врізалася у центральні ворота бази. Окрім терориста-самогубці, від вибуху загинули принаймі двоє військових сил коаліції і один американський цивільний. Однак, як заявив речник ісламського угрупування Талібан, справжньою мішенню теракту був віце-президент США Дік Чейні, який у той момент перебував на базі.

Хто був справжньою ціллю нападу смертника?

Перебування американського високопосадовця у Баграмі було незапланованим. Попередньої ночі він повинен був відлетіти до Кабула для зустрічі із афганським президентом Хамідом Карзаєм. Однак його відліт був скасований через сильний снігопад, і Чейні був змушений заночувати на військовій базі.

На думку американських експертів, теракт у Баграмі вимагав ретельної підготовки і не міг бути спланований за одну ніч. Тому вони ставлять під сумнів заяву Талібану про те, що справжньою ціллю нападу було заподіяти шкоду Чейні.

Сам віце-президент, який провів деякий час після теракту у спеціальному сховищі, заявляє, що чув голосний вибух, але не відчував себе у небезпеці. Того ж дня Чейні відлетів до Кабула, де провів двогодинні переговори з афганським лідером Хамідом Карзаєм.

Після переговорів Чейні наголосив, що рух опору радикальних ісламістів намагається поставити під сумнів владу центрального уряду. А речниця сил коаліції Анджела Біллінгс так прокоментувала останній теракт Талібану: “Екстремісти знову вчинили акт насилля прти невинних афганців та міжнародних сил коаліції, які намагаються їх захистити. Екстремістське бачення майбутнього зводиться до вбивств та безладу”.

Як відзначають спостерігачі, теракт у Баграмі свідчить про суттєве погіршення стану безпеки навіть у тих афганських районах, які повністю контролюються військами коаліції.
XS
SM
MD
LG