Доступність посилання

ТОП новини

Нова мережа у ЄС боротиметься з шахрайством


Наталія Вікуліна Брюссель, 27 лютого 2007 (RadioSvoboda.Ua) У середу в Євросоюзі розпочинає робота Мережа співпраці із захисту споживачів. Таким чином усі 27 країн Євросоюзу спільно боротимуться з організаторами фальшивих лотерей, неіснуючих подорожей та іншими шахраями, що намагаються отримати гроші від споживачів.

Листи від начебто ясновидців, що пропонують зробити вас щасливими, реклама чудодійних засобів, що позбавлять вас від будь-якої хвороби та допоможуть стати стрункими і чарівними – ці та інші вияви шахрайства добре знайомі європейцям, а відтепер країни Євросоюзу разом боротимуться з обдурюванням споживачів.

Нова мережа має контролювати шахрайство в тому числі в інтернеті, через який мільйони європейців отримують листи з повідомленням про те, що якщо вони допоможуть вивезти гроші з іншої країни, то одержать величезну суму – варто повідомити номер свого банківського рахунку.

У реальності ж шахраї використовують отримані дані, щоб зняти з рахунку всі гроші того чи іншого наївного споживача

Один британець навіть поїхав до Південної Африки, де шахраї обіцяли підписати з ним угоду – натомість людину викрали, а з його дружини зажадали отримати 30 тисяч євро викупу. На щастя, втрутилася поліція, і британця звільнили.

Зрозуміло, що країни Євросоюзу і раніше боролися з ошуканством своїх громадян. Однак до цієї середи члени ЄС діяли більше поодинці, а тепер вони протистоятимуть шахрайству разом. Пояснює речниця Комісара ЄС із захисту споживачів Хелен Кернс: “Візьмімо за приклад мою власну країну Ірландію. Якщо є компанія, яка надсилає обманні пропозиції ірландським споживачам, але ця компанія базується в Британії , у цьому випадку таку компанію закрити важче. Раніше ви могли попросити британські власті допомогти вам вирішити цю проблему, але це в основному була добра воля, ви просили про підтримку. При новій мережі існує правове зобов’язання, що влада кожної з 27 країн ЄС повинна співпрацювати в галузі допомоги при транскордонному шахрайстві, злочинах, незаконних пропозиціях від компаній в одній країні, що зачіпає інтереси споживачів в іншій країні”,– сказала речниця у коментарі для Радіо Свобода.

Нова мережа не тільки протистоятиме явному шахрайству, але і сприятиме захисту споживачів

Йдеться передусім про такі випадки, коли, наприклад, авіакомпанія відмовляється виплачувати компенсацію за скасований або відкладений більше ніж на дві години авіарейс. Мережа досліджуватиме і діяльність компаній “таймшер”, які пропонують споживачам володіти будинком на Канарах чи Сейшелах пару тижнів на рік. Такі пропозиції можна назвати зловживанням, якщо компанії агресивно тиснуть на споживачів, примушуючи їх підписати контракт.

За словами речниці Кернс, нова мережа матиме спільну базу даних, у якій можна буде знайти за ключовим словом дані про ту чи іншу проблемну компанію. Споживачі зможуть звертатися до інших країн ЄС із проханням розслідувати проблему і вжити заходів. Координувати роботу мережі буде департамент споживачів у Брюсселі.
XS
SM
MD
LG