Доступність посилання

ТОП новини

Віктор Ющенко розцінює заяви про дострокові президентські і парламентські вибори як шантаж, провокацію і психологічний тиск


Президент зазначив, що кожна ініціатива має ґрунтуватись на законі та нагадав, що процедура оголошення президентських і парламентських виборів чітко виписана у Конституції України. У п’ятницю, 2 березня, Партія регіонів планує зареєструвати у Верховній Раді законопроект щодо проведення дострокових президентських та парламентських виборів.


Про це Президент України заявив у четвер на прес-конференції у столиці Грузії, де він перебуває з офіційний візитом.

Віктор Ющенко наголосив, що кожна ініціатива має ґрунтуватись на законі. Глава держави нагадав, що процедура оголошення президентських і парламентських виборів чітко виписана у Конституції, тому він навіть не хоче на цьому зосереджуватися.

Партія регіонів готує законопроект щодо проведення дострокових президентських та парламентських виборів

Зареєструвати відповідний законопроект у Секретаріаті Верховної Ради антикризова коаліція планує у п’ятницю, 2 березня. Регіонал Володимир Зубанов в інтерв’ю Радіо Свобода припускає проведення виборів уже у вересні: “У 1994 році, коли була і президентська, і парламентська криза, тоді Кравчук погодився, що він йде достроково з посади і проводить позачергові вибори. Думаю, що й сьогодні, якщо разом Президент, парламент, уряд не можуть знайти спільної мови по важливих питаннях, може, доречно було б Ющенку подати у відставку і 30 вересня зробити позачергові перевибори парламенту та Президента. Це було б справедливо, думаю, що народ нормально б це сприйняв”.

Дострокові президентські вибори можуть стати реальністю, якщо антикризова коаліція піде на відвертий антиконституційний переворот.

Таку думку в інтерв’ю Радіо Свобода висловив представник Президента у парламенті Роман Зварич: “Конституція визначає вичерпний перелік підстав, відповідно до яких може бути ухвалене рішення Верховної Ради щодо оголошення дострокових Президентських виборів. Для того, насамперед, потрібно ухвалити рішення щодо дострокового припинення повноважень Президента. А таке рішення, відповідно до 108-ї статті Конституції, може бути ухвалене в одному із чотирьох можливих випадків. Коли Президент подає у відставку. Коли за станом здоров’я він не може виконувати свої повноваження. Коли приймається чи завершується процедура імпічменту Президента або ж у випадку його смерті”.

Про дострокові вибори Верховної Ради Блок Юлії Тимошенко та “Наша Україна” заговорили раніше. Саме це є головною метою, яку перед собою ставить об’єднана опозиція. Втім, частина нашоукраїнців виступає проти перевиборів парламенту. Підв’язування під дострокові парламентські вибори дострокові вибори Президента оглядачі розцінюють як відповідь урядової коаліції на виклик опозиції.

Матеріал до теми:

• Перевибори Президента та парламенту: міф чи реальність?
XS
SM
MD
LG