Доступність посилання

ТОП новини

Медична допомога: у змаганні за швидкість.


Надія Петрів Ужгород, 1 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Півгодини – 40 хвилин – саме стільки доводиться чекати на швидку медичну допомогу в Ужгороді. Влада каже, що не вистачає машин, тому лікарі не встигають вчасно діставатися до хворого. Особливо болить ця проблема матерям, для яких півгодинне чекання перетворюється часом у справжнє пекло.

28-річна ужгородка Надія розповіла Радіо Свобода, що за той час, поки чекала «швидку» до дитини з опіками, ледь не посивіла. І це при тому, що від лікарні до її будинку — всього два з половиною кілометри.

Надія: «Недавно моя дитина маленька обпекла собі ногу, я викликала «швидку» одразу. Але поки вона їхала – 20 хвилин я чекала! – я думала, що зійду з розуму просто. Мені було би простіше набагато викликати таксі й поїхати в опіковий центр, ніж чекати, поки моя дитина плакала, і я взагалі розгубилася й не знала, що робити».

Не вистачає фахівців, не вистачає машин

Закарпатські лікарі визнають: в області справді проблема зі вчасним наданням швидкої медичної допомоги. Влада виправдовується – каже, у краї не вистачає спеціалістів, бо випускники медичних вузів не хочуть працювати за мізерну зарплату.

Ще більшою проблемою є нестача автомобілів швидкої медичної допомоги, особливо у випадках, коли терміново потрібно доставляти до спеціалізованих установ важкохворих дітей або новонароджених. Вкрай гостро цю проблему відчувають гірські райони Закарпаття, з яких часом швидко і якісно доправити дитину до спеціалізованої установи просто нереально.

Державо! Дай гроші!

Торік цю проблему уряд обіцяв вирішити, але з обіцяних грошей не надійшло ні копійки, каже голова Закарпатської облдержадміністрації Олег Гаваші: «Ми в минулому році не отримали субвенції на придбання санітарного транспорту, але тут питання не лише Закарпатської області, а й усіх областей. Для того, щоб покращити обслуговування, треба в першу чергу говорити про забезпечення матеріальної бази «швидкої» допомоги, про забезпечення автомобільним транспортом. І для того, щоб працювали більш свідомі люди в медицині, потрібно підвищувати заробітну плату».

Визнають проблему нестачі дитячих автомобілів швидкої медичної допомоги й керівники держави. Спеціально для того, щоб вивчити ситуацію, до Закарпаття приїхали представники Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я. Його голова Тетяна Бахтєєва каже, що цього року уряд обіцяє вирішити проблему: «На 2007 рік окремою програмою уряд виділив 150 млн. грн. саме на оснащення дитячих поліклінік, у тому числі й на закупівлю реанімаційних автомобілів, які дуже швидко доставлятимуть дітей з інших районів до обласних центрів, де для порятунку дітей чекатимуть спеціальні неонатологічні відділення».

Тетяна Бахтєєва ще потішила тим, що торік у Києві відкрили кардіохірургічний центр для дітей з усіх областей України. Та ще одне невтішне «але»: виявляється, в Центрі протягом року зможуть оперативно надавати допомогу лише одній тисячі діток, а потребують такої допомоги щороку майже 6 тисяч маленьких українців.
XS
SM
MD
LG