Доступність посилання

ТОП новини

Лудоманія – новітня хвороба людства.


Київ, 5 березня, 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Історія азартних ігор така ж давня, як історія самого людства. Достатньо згадати півнячі бої «на інтерес» у Давньому Римі, кості та карти, рулетку і тоталізатор, лотерею та комп’ютерні ігри. Але масштаби і наслідки ігроманії в сучасному світі викликають неабияку стурбованість у суспільстві.

Про патологічну пристрасть до азартних ігор як хворобу заговорили лише наприкінці минулого століття. А нещодавно лудоманія (від латинського слова ludos, що означає гра) була занесена до Міжнародного реєстру захворювань. Вчені вважають, що за своїми негативними наслідками лудоманія не менш згубна, ніж алкоголізм чи наркоманія, а поширення її в багатьох країнах світу набуло характеру епідемії. Не є тут винятком і Україна, тож варто зупинитися на цій проблемі докладніше.

Перебування у стані напруги, пригнічення і тривоги

Звичайно, далеко не завжди любов до ігор можна назвати хворобою. Проте, якщо людина відчуває непереборний потяг до гри, збільшує її «дозу» і не може зупинитися самостійно, фахівці говорять про формування залежності. Залежна людина постійно перебуває в стані напруги, пригнічення і тривоги, її дратує все, що відволікає і відбирає час від гри, вона «вибухає» без жодних до того приводів і часом взагалі поводиться неадекватно.

Лудоманія, як і всі інші види залежності, по суті є проявом глибших психологічних проблем. Вона виникає з незадоволення якихось важливих потреб індивідуума, неможливості самореалізації, досягнення мети. Дехто втікає у гру, тому що боїться життя реального. Має значення і генетична схильність: люди з низьким рівнем гормонів радості – ендорфінів – шукають зовнішніх засобів для підвищення їх. Сприяють виникненню лудоманії і самотність, труднощі у сімейних стосунках чи на роботі, і звичайно ж, фінансові проблеми.

Люди із середнім та низьким рівнем доходів

Адже для всіх гравців характерна наївна віра у те, що можна розбагатіти, не докладаючи зусиль, так би мовити, «за щучим велінням». Нерідко вони переконані, що винайшли якийсь унікальний метод, систему або можуть вирахувати виграшну комбінацію. Взагалі, всім гравцям притаманна певна інфантильність. Вони живуть сьогоднішнім днем і не вміють прогнозувати ситуацію, зате вміють швидко доходити рішення, правильного чи ні – це вже інше питання.

Соціальні психологи вважають, що найчастіше до ігроманії схильні люди із середнім та низьким рівнем доходів. Серед супутніх причин – низький рівень культури і освіти, а особливо бідність. Саме такі люди найбільше страждають від залежності, пов’язаної з ігровими автоматами. Не дивно, що саме цей вид лудоманії найбільше поширений і в Україні. Тож про проблеми, що виникають внаслідок цієї залежності, а також про те, як боротися з ігроманією, ми поговоримо наступного разу.
XS
SM
MD
LG