Доступність посилання

ТОП новини

Місцевих перебіжчиків карати заборонили. БЮТівці протестують.


Тетяна Ярмощук Слухати: Київ, 6 березня (RadioSvoboda.Ua) – Імперативний мандат для місцевих депутатів скасували. Виборчим комісіям усіх рівнів розглядати питання про дострокове припинення повноважень депутатів місцевих рад заборонили. Таке рішення ухвалив Печерський районний суд Києва.

Судове рішення із приписом «терміново виконати» вже довели до відома Центральної виборчої комісії. У свою чергу ЦВК звернулася до Печерського суду, щоб він дав роз’яснення, як їй застосовувати цю ухвалу. Речниця ЦВК Зоя Шарикова в інтерв’ю Радіо Свобода: «В ухвалі йшлося про заборону вчиняти будь-які дії щодо припинення повноважень депутатів місцевих рад, але це не компетенція ЦВК. Через це Центрвиборчком звернувся до Печерського суду за роз’ясненням, як саме застосовувати цю ухвалу. Сьогодні ми ці роз’яснення не отримали. Ми на них чекаємо і потім уже будуть наші дії».

БЮТ: такі питання може розглядати лише Конституційний суд

Найбільші лобісти імперативного мандату, БЮТівці, критикують рішення Печерського суду Києва. Олег Білорус в інтерв’ю Радіо Свобода: «Місцевий суд не може розглядати ці питання, ці питання може розглядати лише Конституційний Суд, який оцінюватиме конституційність ухваленого парламентом і введеного в дію Президентом закону про імперативний мандат».

Регіонал В. Зубанов: рішення правильне

А на думку представника антикризової коаліції, регіонала Володимира Зубанова, рішення Печерського суду – правильне: «Буде багато питань. І буде багато серйозних депутатів, яких хотітимуть позбавити депутатського звання. Складний закон. Це була просто домовленість. Тимошенко наполягала на цьому. Але я думаю, що він працювати не буде. І Печерський суд правильно вирішив».

Наразі ж не залишилося жодного механізму, за яким місцевого обранця можна було б позбавити депутатських повноважень. Юрист Сергій Власенко в інтерв’ю Радіо Свобода: «Це означає, що на сьогоднішній день ніхто не може нічого вчиняти з позбавлення мандатів будь-яких депутатів місцевих рад. Це абсурдна ситуація, створена рішенням суду. Позов і спосіб забезпечення виглядають штучними. Відповідно до чинного законодавства, забезпечення має бути таким, щоб забезпечувати конкретний позов, а не взагалі всі позови. У цій ситуації обов’язково потрібно подавати апеляційну скаргу на цю ухвалу про забезпечення. Я думаю, що апеляційний суд, відповідно до закону, повинен цю ухвалу скасувати».

У січні парламент ухвалив закон про імперативний мандат для депутатів місцевих рад. Антикризова коаліція підтримала цей документ в обмін на голоси Блоку Юлії Тимошенко за подолання президентського вето на Закон «Про Кабмін».

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG