Доступність посилання

ТОП новини

Найстаршому українцеві сьогодні 116 років.


Галина Терещук Слухати: Львів, 15 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Найстаріший мешканець планети українець Григорій Нестор проживає на Львівщині. Сьогодні йому виповнилось 116 років. Чоловік каже, що рецептом довголіття є те, що він ніколи не курив, не зловживав алкоголем, не одружувався, не тримав ні на кого зла і умів прощати, а ще багато молиться і співає.

Григорій Нестор з дипломом Книги рекордів України.
«Молись щодня, люби людей, не тримай зла, не пий, не кури, не женись, ходи влітку босоніж, пости – і проживеш 116 років» – рецепт довголіття від Григорія Нестор.
У хаті Григорія Нестора у Старому Яричеві – багатолюдно. Найскладніше, мабуть, у цей день було улюбленцеві іменинника – собаці Цезареві, якого господарі замкнули у будці. Та втім пес вітав кожного, своїм: «Гав – гав – гав».

«Якби женився, то давно би був у могилі»

Іменник, 116-річний Григорій Нестор, менше говорив, а більше співав, посміхаючись до всіх. Чоловік знає силу-силенну пісень.

«Чи є в світі молодиця, така гарна білолиця, ой скажіте, добрі люди, що зі мною тепер буде. Гандзя рибка, Гандзя птичка».

Пісню про молодицю Григорій Нестор заспівав, а ось на запитання Радіо Свобода, чому так і не одружився і чи не шкодує віджартувався: «Я по нинішній день живу і не шкодую. Якби був жонатий давно був би в могилі».

Григорій Нестор у всьому покладається лише на Бога

Якщо ж серйозно, то пан Григорій в усьому покладається лише на Бога. Він походить із родини священника, з Польщі. У 40-их сім’ю переселили до України. До того, в 1920-му чоловік захворів на тиф, але вижив. Тоді й зрозумів, що все у руках Божих. Григорій Нестор встає о 6:30, вмиється і починає день з молитви. Зараз дотримується строгого посту, як і усе життя. Літургію знає на пам’ять.

«Бо так казав Ісус Христос, щоб молитись і молитись і просити про Божу ласку».

Іншим рецептом довголіття Григорій Нестор називає те, що він влітку завжди ходив босоніж, ніколи не курив, не зловживав алкоголем. Зараз може випити трішки хіба що вина. А ще чоловік завжди любив людей і умів їм прощати, ні на кого не тримав зла.

Онучата племінниця пана Нестора Оксана Савчук, яка ним і опікується, зауважила, що слава до бабиного брата прийшла після того як йому виповнилось 100 років.

Іменинник, 116-річний Григорій Нестор, менше говорив, а більше співав.
Оксана Савчук: «Приємно, що дідусь проста людина, ніхто його не бачив, пас корів. Працював на простій роботі. Тепер слава визнання, але це з волі Божої, невипадково».

Односельці пишаються своїм найстарішим мешканцем

Григорій Нестор як найстаріший мешканець України і уже й планети приніс славу усьому Старому Яричеві. Селяни цим пишаються.

– «Для нашого села, що він найстарший, то є добре».

– «Він людина побожна, дотримується посту, не п’є, не курить, молиться. Приємно, що в селі є людина, яка так довго живе. І про село всі знають у світі».


“На тому світі добре, бо ніхто звідти не втікає…”

Напередодні уродин Григорій Нестор отримав диплом від Книги рекордів України як найстаріший чоловік України. А щодо смерті має власну філософію: «Там мусить бути добре, якби було зле, то би бодай один втік».

А ось скільки років виповнилось найстарішому чоловікові сам іменинник відповів: «Треба було питати 40 років тому, а не тепер». І заспівав «Віють вітри»: «Ой як болить моє серце, гіркі сльози ллються?»

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG