Доступність посилання

ТОП новини

В Об''єднаних Арабських Еміратах відкриють філію паризького Лувру.


Олекса Семенченко Лондон, 15 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього місяця влада столиці Об''єднаних Арабських Еміратів Абу Дабі підписала із Францією контракт, що передбачає відкриття у цьому багатому на нафту еміраті філії Лувру – знаменитого паризького музею образотворчого мистецтва. Торік подібну угоду уклали також із нью-йоркським музеєм Ґуґґенгайм. Це частка амбіційного плану емірату перетворити острів Саадіят (у Перській затоці) поблизу столиці у світову скарбницю культури. Для його реалізації виділяють 27 мільярдів доларів. Про цей проект у розмові з Радіо Свобода розповів керівник туристичної галузі Мубарак Аль Мугаїрі.

А.М.: “Генеральний план розвитку острова Саадіят був розроблений на початку 2005 року. Наступні півтора року ми розробляли деталі плану, тобто створення дільниці культурного життя. Через це ми провели переговори з різними міжнародними партнерами, як от із французьким Лувром та нью-йоркською фундацією Ґуґґенгайм, і досягли з ними порозуміння”.

Р.С.: Чому ви вирішили зосередитися саме на культурі?

А.М.: “Ми вже мали визнання в таких ділянках як енергетика та фінанси, але нам хотілося б також мати визнання як центр культури і мистецтв”.

Р.С.: Об''єднані Арабські Емірати нині стрімко розвиваються. Дубай тепер конструює найвищу будівлю світу. Шарджа також переживає будівельний бум, і от ми бачимо культурний бум в Абу Дабі. Як ви пояснюєте таке явище?

А.М.: “Думаю, що сила ОАЕ полягає на союзі, в якому федеральний уряд дав кожному еміратові багато свобод. Кожен має свої внутрішні структури, внутрішню економіку. Ця свобода дала те, що я називаю співконкуренцією”.

Р.С.: Пане Аль Мугаїрі, на яких саме клієнтів орієнтуватиметься новий туристичний центр?

А.М.: “Ми визначили Європу як головний ринок походження клієнтів, а також сусідні країни. Проте ми також орієнтуємося й на східну півкулю. І головне, що ми з першого дня визначили: ми не будемо орієнтуватися на масового туриста. Ми прагнемо одержати вищу частку ринку – інтелектуальніших, культурніших відвідувачів. Вони багатші, проводять тут більше часу, і вони знову сюди повертаються”.

В інтерв''ю Радіо Свобода керівник туристичної галузі столиці арабських еміратів також зазначив, що одним із завдань проекту буде подолання розбіжностей між західною цивілізацією й ісламом. Адже, за його словами, мистецтво промовляє до людей універсальною мовою.
XS
SM
MD
LG