Доступність посилання

ТОП новини

Аеробус–380: нова ера в авіації.


Сергій Собуцький Київ, 19 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогоднішній день увійде в історію як початок нової ери в будівництві великих авіалайнерів. Два найбільших у світі аеробуси А-380 здійснили показові польоти з Європи до Сполучених Штатів Америки.

Аеробус-380
Аеробус-380 має розмах крил більше, ніж футбольне поле і одночасно може перевозити 550 пасажирів. Мета сьогоднішніх польотів – перевірити на практиці злітно-посадкові можливості літаків та здатність летовищ обслуговувати одночасно таку велику кількість пасажирів.

Аеробус-380 – це панєвропейське дітище, яке об’єднало компанії з півдюжини країн Європейського Союзу. Оглядачі відзначають цілеспрямованість та настирливість, з якими європейці крок за кроком упродовж останніх 20-ти років намагались наздогнати відому американську компанію Боїнг.

Найбільшою проблемою, що заважала швидше втілити плани в життя, стала специфічна гібридна структура аеробуса. Німецькі та французькі компанії, що брали участь у проекті, як виявилось, мали несумісні комп''ютерні системи і це серйозно гальмувало роботи. Відтак авіакомпанії почали відмовлятися від своїх замовлень на аеробуси. Фахівці оцінюють збитки компанії у близько 7 мільярдів доларів.

Серед покупців – Китай та Індія

Створення аеробусу такого розміру для подолання Атлантики було ризикованим, оскільки Боїнг запропонував на ці ж маршрути більш мобільний літак Dreamliner 787, який одержує багато замовлень. Але ризик виправдав себе і європейська компанія матиме достатньо замовлень, зокрема, з Китаю та Індії, де потреба у великих літаках доволі висока.

Головне, вдалося провести презентаційну кампанію аеробуса, вважає Роберт Коппинджер, експерт британського журналу "Міжнародний політ": “Справді аеробус має проблему з іміджем. Втім, я думаю, проблеми виробництва жодним чином не торкаються фактичної роботи літака; програма його випробування пройшла дуже добре. Таким чином, є проблема поінформованості громадськості, літак же функціонує досить добре”.

Аеробуси-380 мали б поліпшити якість обслуговування

Тим часом, як зазначив в інтерв’ю Радіо Свобода представник Франкфуртського аеропорту Вільгельм Бендер, у європейських столицях із нетерпінням чекають на нові літаки як пасажири, так і працівники летовищ. На його думку, аеробуси значно поліпшать якість обслуговування: “Це означає, що ми посилимо наше становище як міжнародний центр. Франкфурт має найбільший пасажиропотік у світі, до більшості пунктів призначення ми летимо щонеділі. А-380 допоможе нам”.

Двопалубний А-380, найбільш економічний серед великих авіалайнерів, здатний без посадки подолати 15 тисяч кілометрів.
XS
SM
MD
LG