Доступність посилання

ТОП новини

Чи погрузне Львів на Великдень у смітті?


Галина Терещук Львів, 19 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Об’єкт – сміттєзвалище. Загальна площа – 50 га. Місце розташування – між селами Грибовичі та Малахів на Львівщині.

Останні 20 років у стінах Ратуші постійно говорять про загрозливу екологічну ситуацію у Львові, яка склалась внаслідок вивезення сміття.

Забруднені довкілля, продукти, вода

Його вивантажують неподалік від міста, на Грибовицькому сміттєзвалищі, яке займає 50 га землі. А поруч два села — Грибовичі і Малехів, мешканці яких п’ють неякісну воду, споживають забруднені овочі і молоко. До слова, ці продукти потрапляють і на львівські ринки.

Час від часу селяни протестують – перекривають київську трасу і лише у такий спосіб звертають увагу львівської влади на проблему. Вони вимагають рекультивувати сміттєзвалище, локалізувати брудні стічні води, утилізувати два ставки небезпечних гудронів, відходів нафтопереробного підприємства.

Мер Львова пообіцяв вирішити проблему, на це виділено понад 11 мільйонів гривень з міського бюджету, а ще 7 мільйонів спеціально на соціальні проблеми двох сіл.

Якщо ж до 1 квітня мерія не розпочне роботи, то на Великдень селяни не пропустять жодної машини на сміттєзвалище.

20 інвесторів хочуть вирішити проблему сміття у Львові

У Ратуші говорять про те, що необхідно будувати сміттєпереробний завод і провести рекультивацію звалища. Понад 20 інвесторів зголосились вкласти гроші під проект, вартість якого сягає більше 120 мільйонів євро. Перший конкурс мерія провалила. У квітні планують черговий тендер.

Міський голова Львова Андрій Садовий не висловлює чіткої позиції щодо проблеми зі сміттям. А депутат міськради Віра Лясковська називає таку поведінкою звичайною хитрістю мера. Вона заявила, що довкола сміття відбуваються численні спекуляції. Скажімо, один із інвесторів, із Австрії, виявився звичайним шахраєм.

Віра Лясковська: «Фактично усі інвестори, які брали участь у обговоренні, зацікавлені, щоб одноразово починати і рекультивацію існуючого сміттєзвалища і будівництво заводу. Це уже інша справа, чи матиме партнера чи сам справиться. Нам важливо, щоб тендер був прозорий».

Через два роки у Львові мав би бути сміттєпереробний завод, але досі не визначили, де саме він постане. На думку пані Лясковської, найоптимальніше — це поблизу існуючого сміттєзвалища.

Міська і обласна влади, кожен окремо, проводять переговори з інвесторами, що лише затягує час. Нічого конкретного не ухвалюють.Міська влада обіцяє до кінця квітня визначитись з інвестором для будівництва сміттєпереробного заводу.
XS
SM
MD
LG