Доступність посилання

ТОП новини

Міф про цукор і гіперактивних дітей.


Валентина Люля Прага, 19 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Ваша дитина стає дуже активною і неконтрольованою, як з’їсть тістечко чи вип’є лимонад? І хоча батьки заявляють, що їхні діти перетворюються на маленьких чортенят після того, як скуштують щось солодке, лікарі переконані: жодних наукових підтверджень про зв’язок між цукром та гіперактивністю дітей немає.

Винен у всьому кофеїн?

Педіатр Пол Нортон зі штату Вісконсин, вважає, що батьки не зовсім помиляються, коли говорять, що поведінка їхніх дітей змінюється, після того, як вони вип’ють лимонад або з’їдять шоколад. Але винен у цьому випадку не цукор, а кофеїн.

Пол Нортон: “Багато солодощів, крім цукру мають і кофеїн, наприклад, шоколад і лимонад. І кофеїн, звичайно є стимулятором. Уявімо, що дитина випила пляшку “Кока-коли”, вона буде активнішою через кофеїн, але вона робитиме те ж саме, якщо вип’є лимонад без цурку, з такою ж кількістю кофеїну”.

Святкова атмосфера та активність після уроків

Багато залежить і від ситуації, в якій діти їдять солодке. Діти будуть бігати навколо столу, після того як з’їли солодкий пиріг у когось на дні народження, але це буде через святкову атмосферу, а не тому, що з’їли солодке.

Доктор Нортон наводить також інший приклад: “Часто люди дають дітям солодке наприкінці дня, наприклад, коли вони повернулися зі школи. Хтось приходить додому і дітям дають щось поїсти. Їм дають кілька печенин, і діти починають бігати, тут батьки й кажуть: “Ага, ось що це”. Але ж вони щойно зі школи, де не рухалися”.

Вчені також вважають, що батьки часто бачать саме те, що хочуть бачити. І якщо вони помічають зміну поведінки своїх дітей після солодкого, то будуть стверджувати, що саме цукор впливає на гіперактивність дітей.
XS
SM
MD
LG