Доступність посилання

ТОП новини

У Рівному масово знищують приблудних собак.


Валентина Одарченко Рівне, 20 березня 2006 (RadioSvoboda.Ua) – У Рівному йде масове знищення приблудних собак, котре відбувається з порушенням природоохоронного законодавства.

Добровільна собача дружина "охороняє" Рівненську ОДА.
Карантин - Щеплені, але суспільно небезпечні - на карантині.
Через два тижні після сюжету на Радіо Свобода про імпровізований рівненський притулок його ініціатори змушені чергувати біля своїх вихованців – у місті розпочалося масове знищення собак.

Як розповіла господиня, пані Аліса Мамчур, це відбувається через інцидент, який стався тиждень тому. По місту поповзли чутки, що приблудний собака «порвав» дівчинку. Що вкладено у ці слова, ніхто із журналістів так і не почув від батьків Маргарити Дашкель, котрі звернулися в усі можливі інстанції, однак не хочуть спілкуватися з мас-медіа.

Санкції за синець

Як розповідає пані Аліса: «Вона йшла, гралася паличкою – собака її вхопила за штанину, має бути хіба що синець. Я дуже перепрошувала, але вони пішли в ЖЕК, міліцію, прокуратуру, що дівчинку покусав собака, й вона лежить у лікарні…».

Що ж насправді сталося з дівчинкою – знають в обласній лікарні. Медсестра кабінету щеплень Людмила Процюк повідомила: «У неї був легкий ступінь покусу лівої гомілки. При зверненні її промили мильним розчином, обробили зеленкою – і більш нічого робити не було потрібно».

Чим небезпечні безпритульні тварини?

У подібних випадках жодних інших заходів не вживають, а просто спостерігають за псом упродовж двох тижнів. Тим паче собака, про якого йде мова, щеплена від сказу. Якщо в того не з’являться явні ознаки хвороби – в’ялість, слиновиділення – бентежитись немає за що. Однак батьки дівчинки вирішили інакше – нині вони проводять дівчинці усі щеплення від сказу, наполягають на знищенні пса, та й самого притулку.

Комунальникам роботи додається

Володимир Тимощук – директор Рівненського КАТП, яке займається вивозом сміття, каже, що це навантаження йому натхнення не додає. Однак за два роки відтоді, як заборонений відстріл бродячих псів, їх розвелося стільки, що вони почали становити небезпеку. У його руках – скарга батьків потерпілої з резолюцією міського голови: «Терміново вирішити питання». Пан Володимир розуміє ці слова однозначно – знищувати на місці.

Р.С.: Скажіть, будь ласка, зараз, у ці години, роблять цей відлов?

Володимир Тимощук: Обов’язково. Згідно заяв громадян, організацій, шкіл…

Р.С.: А як же Закон – він забороняє умертвляння тварин на місці?

Володимир Тимощук: А я не знаю, як там закони роблять…У нас Президент всілякі укази робить… Шприц, робиться ін’єкція – собака миттєво втрачає свідомість, їй паралізує дихання – і все…


Що дозволено законом – не заборонено владі

Законом “Про заборону жорстокого поводження з тваринами” дозволене відловлювання бездомних собак із 5-ї до 7-ї ранку. Упродовж тижня їх мають тримати на карантині, після ветобстеження або віддають господарям, або в притулок. Або найгірше – знищують.

Тимчасовий притулок - стоянка для автомобілів.
У Рівному це роблять на місці з простих причин. Нинішнього року на утримання одного хворого в міській лікарні виділено… аж 30 копійок на день. Тому до собак тут руки і справді не доходять.

Поки що між власником автостоянки, на якій облаштували тимчасовий собачий притулок, домовлено про те, що він не виганятиме своїх бездомних мешканців… до четверга.

Тим часом сесія, на якій має бути затверджена територія – два гектари для собачого притулку, відбудеться хіба що наприкінці наступного тижня. Нині вони метикують, куди ж хоч тимчасово подіти… 40 бездомних псів, серед яких чимало травмованих і викинутих людьми. Водночас за містом існують порожні вольєри для міліцейських собак.

Травмовані собаками

Проблема-таки існує. Від початку року до лікарів міського травмпункту звернулися зі скаргою на покуси дітей собаками вже 27 батьків. Травми здебільшого легкі, іноді непомітні. А тим часом навіть поріг облдержадміністрації добровільно охороняє собача дружина.
XS
SM
MD
LG