Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 09:34

День в історії 22 березня.


Віктор Недоступ Київ, 22 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Цього дня індіанці напали на білих колоністів і спровокували 22 річну війну з Англією, у Лондоні з’явилися перші таксі з лічильниками, а американський хокеїст вже на п’ятій секунді матчу загнав шайбу у ворота.

22 березня 1312 року – За наполяганням короля Франції Філіппа IV Красивого Папа Римський Клемент V розпустив католицький духовно-рицарський орден тамплієрів.

1622 – Індіанці племені поватан знищують 350 білих колоністів у Вірджинії, чверть населення колонії. Напад очолює вождь племені Опечанкану, котрий у такий спосіб намагається залякати англійців і припинити колонізацію індіанських земель. Але результат зворотній. Починається 22-річна війна з Англією, котра закінчилася у 1644 році, коли на той час уже майже сліпого сторічного Опечанкану схоплять і стратять.

1795 – Литовська делегація на чолі з Тискявічусом прибуває на прийом у Петербург до російської цариці Катерини II і повідомляє, що унія Литви та Польщі припиняє своє існування.

1894 – Вперше хокейний турнір Кубок Стенлі у фіналі Montreal Amateur Athletic Association перемагає команду Ottawa Capitals з рахунком 3:1.

1907 – у Лондоні з’являються перші таксі з лічильниками. Лічильники позбавляють водіїв та пасажирів виснажливих суперечок, скільки платити за поїздку.

1944 – Під час тортур у паризькому гестапо кінчає життя самогубством лідер французького Опору П’єр Брассолет.

1945 – У Каїрі заснованo Лігу арабських держав. До складу Ліги входять Єгипет, Сирія, Ліван, Ірак, Трансіорданія (нині - Іорданія), Саудівська Аравія та Йемен.

1946 – У США запускають першу ракету, вона має вирватись за межі земної атмосфери. Ракета піднялась на висоту 80 кілометрів – за межі не вийшла.

1984 – Хокеїст “Нью-Йорк Айлендерс” Брайан Трот''є повторює рекорд скорострільності НХЛ. Вже на п’ятій секунді матчу він закидає шайбу у ворота суперника.

А у 1999 д-р Джек Кеворкян вперше постав перед судом за вбивство безнадійно хворого на його ж, хворого, прохання. Свої дії Кеворкян, котрий відмовився від адвоката, назвав "виконанням професійного обов''язку".

Recommended

XS
SM
MD
LG