Доступність посилання

ТОП новини

Ймовірність спалаху пташиного грипу і готовність до цього


Валентина Одарченко Рівне, 23 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Дикі птахи повертаються з Півдня через рівненське Полісся. Співробітники рівненського зоопарку всерйоз занепокоєні, що пташина міграція здатна призвести до спалаху пташиного грипу.


Близько 150 птахів тридцяти п’яти видів нині мешкають у Рівненському зоопарку. Екзотичні види придбані в інших зоопарках, а місцевих часом підкидають або приносять пораненими, з поламаними крилами чи травмованими ногами. Усіх їх дбайливо виходжують працівники зоопарку, тож у літній період «бабусин дворик», де з птахами можна поспілкуватися, заповнений дітьми.

Птахів тримають в ізоляції

Та нинішня весна для пернатих мешканців буде складнішою, ніж завжди. Птахів тримають у закритих приміщеннях, роблять їм щеплення, беруть на аналіз кров, щоб з’ясувати, наскільки сильний їхній імунітет…

Ветеринари кажуть, що іншого шляху, ніж ізоляція пернатих на період міграції диких птахів, поки що немає. А це майже півтора місяця. Уже зараз на Рівненщину масово прилітають лебеді, які осідають навіть у прилеглих до міста водоймах. Їхній відстріл заборонений, а от домашнім гусакам… заборонено спілкуватися з перелітними.

Згідно з новим наказом Головного державного інспектора України, під час міграції птахів усю водоплавну свійську птицю мають зачиняти на півтора місяця.

Начальник обласного управління ветеринарної медицини В’ячеслав Крижанівський стверджує, що в минулому році усі випадки загибелі птиці, у тому числі масової – індиків на одній із ферм, не були пов’язані з пташиним грипом. А в зоопарку хворобі запобігли ще й завдяки щепленню, але від хвороби Ньюкасла.

В’ячеслав Крижанівський: «Вакцина була досить добра. Добре спрацювала. І птиця мала стовідсотковий імунітет проти цього захворювання».

Масова вакцинація

Від початку року вакциною Ньюкасла на Рівненщині щеплені понад півтора мільйона свійських птахів. А тим часом, як повідомив директор Рівненського Інституту епізоотології Микола Мандигра: «Українські вчені за короткий проміжок часу створили дві вакцини. Вони є. Інше питання – чи їх застосовувати. Яка в нас мета? Профілактика захворювання курей чи, можливо, людей від птахів. Якщо останнє – вакцинація, можливо, і недоцільна».

Микола Мандигра прихильник тієї думки, що цей вид хвороби птахів був і раніше – просто подібні дослідження не велися через відсутність відповідних сироваток.

Ймовірні збитки від пташиного грипу

Журналісти висловили здивування, чому при такому високому рівню смертності від грипу, вірус яких людина може отримати від птахів, а саме 58 %, рівненські науковці поводяться абсолютно спокійно.

Микола Мандигра пояснив: «Без паніки. Нічого тут немає – в нас є настільки багато інших проблем, що проблема пташиного грипу за своєю актуальністю і загрозою не підходить навіть до туберкульозу… Хоча.. є багато думок. Що при виникнення пандемії пташиного грипу буде близько двох трильйонів збитків для світової економіки…».

Українські мільйони як частка цих ймовірних збитків, схоже, не дуже турбують державу. Інакше винайдена сироватка уже виходила б з конвеєра. І пернаті мешканці Рівненського зоопарку могли б зустрічати весну не в закритих приміщеннях, а у просторих вольєрах. Як це було сьогодні, під час їхнього знайомства з журналістами.

Матеріали до теми:

• Пташиного грипу немає, проте готовність бойова. • Пташиний грип повертається.
XS
SM
MD
LG