Доступність посилання

ТОП новини

Анґела Меркель: клімат і конституція – головні цілі другої половини головування Німеччини в ЄС


Надія Кандиба Німеччина, 28 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Канцлер Німеччини Анґела Меркель у середу виступила із заявою в Єропейському парламенті в Брюсселі. Вона підбила проміжні підсумки головування Німеччини в ЄС.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель
Глава німецького уряду Анґела Меркель загалом задоволена досягнутим. Виступаючи в Брюсселі перед європарламентарями, вона наголосила на важливості домовленостей стосовно політики захисту клімату. Меркель закликала європейські країни зробити все, щоб тепер втілити в життя поставлені цілі. Іншим важливим завданням для другої половини головування Німеччини в Європейському Союзі вона назвала відродження конституційного процесу й реформування структур спільноти, що власне відображено також у «Берлінській декларації». Цей документ у неділю ухвалили з нагоди 50-річчя ЄС.

Спершу ухвалення конституції і лише тоді подальше розширення?

Анґела Меркель висловила сподівання, що нову загальноєвропейську угоду підпишуть ще до виборів у Європарламент 2009 року. Лише тоді, за словами канцлера Німеччини, можна буде говорити про майбутнє ЄС: «Якщо під час передвиборної кампанії 2009 року ми не зможемо сказати людям, що ми здатні знову розширювати ЄС; якщо ми не зможемо сказати, що ми проводимо спільну енергетичну політику і спільно діємо в питаннях підвищення внутрішньої безпеки, тоді дистанція між європейськими структурами і громадянами країн ЄС збільшиться».

Канцлер Німеччини знайшла підтримку з боку як президента Комісії ЄС Жозе Мануеля Баррозу, так і з боку більшості депутатів. Європарламентарі також наголошували на доцільності прискорити темпи реформ у Євросоюзі. Саме це повинно передувати подальшому розширенню ЄС, вважає депутат від соціал-демократів Мартін Шульц: «Дехто хоче мати іншу Європу. Вони не хочуть нової європейської угоди, але будь-якою ціною хочуть розширювати Євросоюз. Від імені своєї фракції хочу заявити, що без реформованого ЄС, без нової угоди не буде подальшого розширення. І я хочу сказати панам Качинському і Клаусу, що ви робите погану послугу, наприклад, Хорватії, перешкоджаючи реформуванню ЄС».

Прірва між громадянами та керівництвом ЄС

У залі Європарламенту в середу можна було почути й критику. Вона прозвучала переважно з лівого крила. Так, депутат від Лівої партії Ґабріелє Ціммер заявила, що в «Берлінській декларації» взагалі не відображені проблеми пересічних жителів Європи. На її думку, цей документ скерований виключно до політиків, що й збільшує прірву між громадянами та керівництвом ЄС.

Матеріали до теми:

• Берлінська декларація: 50 років після угоди про створення Європейської економічної спільноти • Лідери ЄС підписали Берлінську декларацію • Анґела Меркель: Країни Євросоюзу мають ініціювати створення спільної армії • «Найделікатніша подорож Меркель» • Канцлер Німеччини наразі не бачить перспектив вступу України до ЄС
XS
SM
MD
LG