Доступність посилання

ТОП новини

Малий бізнес «задихається» від втручання влади


Галина Терещук Львів, 28 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Дрібні підприємці Львова протестами намагаються захистити себе від львівської мерії. Остання не видає дозволи на встановлення кіосків. Натомість, як стверджують чимало підприємців, у Львові триває перерозподіл ринку.

Асоціація роботодавців Львівщини заявляє, що нині уряд Віктора Януковича оголосив війну малому та середньому українського бізнесу
Мерія вирішила навести лад із вуличною торгівлею та зовнішньою рекламою. Тобто, регулюватимуть порядок розташування вивісок суб’єктів господарювання міста на фасадах будинків. Нефахова реклама і малі архітектурні форми псують вигляд міста. Як наслідок – конфлікт між чиновниками та дрібними підприємцями.

Як захистити право на підприємництво голодуванням

Львів’янка Уляна Злонкевич минулого тижня, щоб захистити своє право на підприємницьку діяльність, прикувалась до власного кіоску і оголосила голодування.

Жінка показала журналістам усі документи на володіння об’єктом, доводила, що вона сплачувала податки і оренду за землю. Торгівля в кіоску – єдиний дохід її родини, яка налічує 3 дітей.

Термін дозволу на користування об’єктом закінчився у 2002 році, жінка подала документи на перереєстрацію, але Шевченківська райадміністрація відмовила, нині питання розглядає мерія. Чиновники заявляють, що кіоск встановлений незаконно і його треба демонтувати, а пані Уляна поповнить лави безробітних.

Боротьба із незаконною торгівлею

Малі підприємці, щоб захистити свої місця праці, перекривають рух транспорту, влаштовують пікети під стінами Ратуші.

Підприємець Олег Мацех стверджує, що мерія не наводить порядок із незаконною торгівлею, а займається піаром. Насправді тисячі дрібних підприємців у Львові залишаються без роботи, а на місці їхніх кіосків невдовзі з’являться нові з новими власниками.

Олег Мацех: «У Львові, на мою думку, існує загроза для малого та середнього бізнесу. Якщо міська влада заявляє, що неконтрольованою є базарна торгівля, розміщуються кіоски, то одразу виникає питання, а чи контрольоване розміщення великих торговельних центрів, що розташовані один біля одного – по 5 в одному місці?».

Асоціація працедавців Львівщини заявляє, що нині уряд Віктора Януковича оголосив війну малому та середньому українського бізнесу. Адже бюджет України на 2007 рік поклав основний податковий тягар винятково на підприємництво.

Для різного бізнесу – різні податки

Зокрема, на Львівщині збір податків повинен зрости більш, аніж на 30%. А великі підприємства-монополісти, яких немає на Львівщині, працюють, здебільшого, на сході України і мають численні пільги з боку держави.

Львівські підприємці кажуть, що і збільшений план зі збору податків податківці вибиватимуть саме з легального малого та середнього бізнесу.

Львівська область останні 2 роки перевиконувала план зі збору податків і лише тому, що політики не втручалися у бізнес. Нині ситуація кардинально змінилась.
XS
SM
MD
LG