Доступність посилання

ТОП новини

Завершується перший етап беатифікації Івана Павла II


Наталка Кудрик Рим, 30 березня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Наступного понеділка завершується перший етап беатифікації Кароля Войтили – проміжний етап канонізації, тобто зарахування Папи Івана Павла ІІ до лику святих. До Рима на поминальну месу прибуде і французька монахиня, котру вважають основним свідком того, що покійний понтифік творив дива.

Папа Іван Павло ІІ
45-літня сестра Марі-Симон П’єр вилікувалася від хвороби Паркінсона, молячись за Івана Павла Другого. Недуга мучила жінку 10 років до смерті понтифіка, а через два місяці після його смерті монахиня несподівано позбулася симптомів хвороби. Про це стверджують ті, хто хоче бачити Папу Івана Павла ІІ в пантеоні святих. Вони переконані, що він зцілив жінку з могили.

Марі-Симон П’єр живе у Парижі і працює у пологовому відділенні місцевої лікарні, де щороку народжуються три тисячі немовлят. У коридорах щасливі батьки задоволені таким збігом: "Я мусульманин, але дуже радий, що мій син народився саме у цій клініці".

Дивовижне одужання французької монахині може стати основою для беатифікації Папи Римського Івана Павла II. Марі-Симон П’єр пройшла психологічне обстеження, є також інші медичні екпертизи, які підтверджують зникнення хвороби після смерті Святішого отця.

130 прикладів чудотворності Івана Павла Другого

2 квітня у Римі відбудеться заключне засідання єпархіальної комісії, яка збирала факти про посмертні дива і славу польського понтифіка. Після цього Конгрегація канонізації святих буде досліджувати ці матеріали.

За деякими даними, вже існує понад 130 прикладів чудотворності Івана Павла II. Серед них і зцілення від ракових захворювань. Докази посмертних див повинні бути переконливими, бо це головна умова для беатифікації, коли особу проголошують блаженною. Беатифікація – проміжна стадія канонізації, причислення до лику святих. Хоча не всі блаженні бувають канонізованими (святими).

Прискорено, але без спрощення

Беатифікація польського Папи почалася відразу після його смерті, всупереч ватиканській традиції. Зазвичай цей процес відкривають через 5 років після смерті. Прискорений темп канонізації підтримав наступник Кароля Войтили Бенедикт XVI. Однак він відмовився спростити процедуру (оминувши беатифікацію), чого вимагають прихильники Івана Павла II. На їхню думку, непересічна постать польського понтифіка заслуговує швидшого зарахування до лику святих.
XS
SM
MD
LG