Доступність посилання

ТОП новини

Президент Віктор Ющенко достроково припинив повноваження Верховної Ради


Про це він оголосив у телезверненні після поведених у понеділок консультацій з керівництвом Ради й лідерами фракцій. Згідно з Конституцією, рішення про дострокове припинення повноважень парламенту ухвалює Президент після консультацій з головою Ради і його заступників і лідерами фракцій. Президент призначає позачергові вибори Ради в період 60 днів від дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень парламенту.


Президент Віктор Ющенко достроково припинив повноваження Верховної Ради.

Про це він оголосив у телезверненні після поведених у понеділок консультацій з керівництвом Ради й лідерами фракцій.

Згідно з Конституцією, рішення про дострокове припинення повноважень парламенту ухвалює Президент після консультацій з головою Ради і його заступників і лідерами фракцій.

Президент призначає позачергові вибори Ради в період 60 днів від дня опублікування рішення про дострокове припинення повноважень парламенту.

Сьогодні на консультаціях з керівництвом Верховної Ради та головами парламентських фракцій глава держави повторив свою позицію щодо нелегітимності формування коаліції у парламенті на основі індивідуального членства депутатів.

Віктор Ющенко також наголосив на тому, що сьогодні здійснюється спроба політичної ревізії волевиявлення людей.

Також глава держави піддав критиці те, що парламент з кожним днем все більше ухвалює законів щодо регулювання діяльності влади, які не відповідають Конституції. Як приклад він назвав закон про Кабінет міністрів.

За словами Віктора Ющенка, це формує конституційний дисбаланс у системі влади і здійснює передумови узурпації влади, а також ставить під загрозу демократичні ідеали.

Крім того, Президент піддав критиці те, що сьогодні багато домовленостей між політичними силами не реалізуються, а також те, що політичні сили не тримають слова.

Президент України повторив 7 вимог до коаліції (вони були висловлені на з’їзді НСНУ 31 березня) і закликав до їхнього обговорення.

На консультаціях були присутні всі запрошені: голова Верховної Ради Олександр Мороз, його заступники та голови депутатських фракцій Адам Мартинюк, Микола Томенко, Раїса Богатирьова, Юлія Тимошенко, В’ячеслав Кириленко, Іван Бокий, Петро Симоненко.

Як повідомило офіційне Інтернет-представництво Президента, консультації проводились у рамках ст. 90 Конституції України, згідно з якою рішення про дострокове припинення повноважень Верховної Ради приймається главою держави після консультацій з головою ВР, його заступниками та головами депутатських фракцій парламенту.

Прихильники коаліції біля Верховної Ради
Виступаючи на консультаціях, Голова Верховної Ради України Олександр Мороз заявив, що підстав для розпуску парламенту немає.

Він зачитав три положення Конституції, які можуть стати передумовою розпуску парламенту, наголосивши, що сьогодні жодна з них не може стати підставою.

Спікер парламенту порадив звертатись до Конституційного Суду у разі, якщо хтось має іншу думку.

Також він зазначив, що у разі ухвалення указу, який сьогодні широко обговорюється в пресі, його ніхто виконувати не буде, оскільки він порушує Конституцію.

А лідер Компартії Петро Симоненко, який раніше покинув консультації у Секретаріаті Президента, заявив, що політичні сили не досягли компромісу на зустрічі з Президентом Віктором Ющенком.


Петро Симоненко: «Президент не хоче чути, в тому числі і коаліцію. Він і не йшов на цю розмову для того, щоб зрозуміти. Він тільки йшов на цю розмову, щоб зафіксувати. Які будуть результати цієї зустрічі мені важко сказати. Але Президент не почув наші застереження щодо того, що його штовхають на неправові кроки і на порушення Конституції. Він не почув нас, що треба сьогодні співпрацювати з Верховною Радою, а не розколювати суспільство».

Опозиція закликає Президента розпустити парламент і вважає, що всі можливості для компромісу – вичерпані. Юлія Тимошенко на мітингу у Києві у суботу заявила: «Я б хотіла, щоб ми з вами сказали «Ні» круглим, квадратним і трикутним столам. Компроміси всі були зроблені, і коли ухвалювались меморандуми, і коли ухвалювались універсали, і коли вносився Янукович на посаду прем’єр-міністра. Це був крок Президента до компромісу, до порозуміння, до злагоди. Як скористалися вони цими кроками? Вони вишвирнули всі демократичні сили з уряду. Принизили і підкорили тих, кого могли підкорити».

У суботу і коаліція і опозиція в центрі української столиці провели мітинги. Прихильники опозиції виступали за розпуск парламенту. Симпатики коаліції – проти.

Фотогалерея:


Матеріали до теми:

• Президент Віктор Ющенко підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради • Євродепутат не бачить підстав для розпуску Верховної Ради • «Віктор Ющенко вирішить долю Верховної Ради після розмови з Владіміром Путіним»? (Огляд європейської преси) • Кримські журналісти протестують проти нападів прихильників коаліції • Президент Ющенко: Процес формування більшості нелегітимний, і якщо діяльність більшості не відновлять на конституційних засадах, він підпише указ про розпуск Верховної Ради • Президент підтвердив, що розпустить парламент, якщо консультації з керівництвом Верховної Ради будуть безперспективні • ЄС закликає політиків України до єдності • Комітет національного порятунку закликає Президента розпустити парламент • Колективна безвідповідальність: чим закінчиться розхитування громадсько-політичного життя в Україні?
XS
SM
MD
LG