Доступність посилання

ТОП новини

Український флот – за євроатлантичну співпрацю


Володимир Притула Сімферополь, 6 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Український флот – за євроатлантичну співпрацю. У ці дні Військово-морські Сили України відзначають 15 річницю свого відродження. І командування флоту каже, що за всі ці роки допомога партнерів із Північноатлантичного альянсу була найсуттєвішою.


Командувач ВМС України віце-адмірал Ігор Тенюх щойно відправив у море корабель управління “Славутич”. Той бере участь у шостій ініціації, тобто – розгортанні Чорноморського військово-морського угруповання “БлекСіФор”, до якого входять кораблі з усіх причорноморських країн. Ігор Тенюк називає “дуже корисним” участь українських військових моряків у з’єднанні “БлекСіФор”, але ще більше користі чекає від участі кораблів ВМС України у міжнародній антитерористичній операції НАТО “Активні зусилля” у Середземному морі.

Адмірал Тенюх: “Найбільшим останнім досягненням ВМС України є похід корвету “Тернопіль” до Середземного моря та його участь в операції “Активні зусилля”. Зараз цей корабель за указом Президента і рішенням РНБО готується до наступного походу з більш розширеними завданнями – 45 діб у морі”.

Очікується, що “Тернопіль” вийде із порту Севастополь 12 травня. А восени до операції НАТО “Активні зусилля” приєднається корвет “Луцьк”, який нещодавно був сертифікований фахівцями Північноатлантичного альянсу. Згадана антитерористична операція триває у Середземному морі уже кілька років і в ній беруть участь також російські бойові кораблі. Очікується, що незабаром вона буде поширена і на Чорна море, в усякому випадку, назву: “Чорноморська гармонія” їй уже придумали.

Співпраця з НАТО дуже корисна Україні, переконаний командувач ВМС

Водночас віце-адмірал Ігор Тенюх в інтерв’ю Радіо Свобода відзначив, що і співпраця України в рамках програми НАТО “Партнерство задля миру” дуже корисна для українського флоту, як і двосторонні контакти з флотами країн-членів Північноатлантичного альянсу.

Ігор Тенюх: “Військові моряки України, перш за все, мають можливість показати на що здатний український флот, по-друге, подивитися, як підготовлені моряки з інших країн. А найголовніше – відпрацювати разом з ними взаємодію під час виконання різноманітних завдань, притаманних ВМС держав-партнерів”.

У штабі ВМС України висловили сподівання, що українській стороні вдасться на високому рівні провести спільні військово-морські навчання “Сі бриз-2007”, які мають пройти у липні на Одещині і Миколаївщині. Торік через зрив цих міжнародних навчань у східному Криму український флот зазнав значних не тільки матеріальних, але й моральних втрат, вважають українські моряки.
XS
SM
MD
LG