Доступність посилання

ТОП новини

Ранковий Гість – мистецтвознавець київської галереї “Триптих” Марина Шинкарук.


Ірина Перешило Київ, 12 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Мистецтвознавець київської галереї “Триптих” розповідає про відкриття виставки художника Сергія Савченка.

Р.С.: Пані Марино, де живе і працює художник, виставка котрого сьогодні розпочинає роботу у вашій галереї?

М.Ш.: Сергій Савченко – це львівський художник. І це знаковий художник для свого міста, яке дало нам цілу плеяду яскравих митців. Савченко знаний у Львові. Він художник молодий, закінчив Львівську академію мистецтв. Це третя його виставка у нашій галереї.

Р.С.: Скільки років художнику?

М.Ш.: Він 1972 року народження, йому 35 років, але він вже добре знаний у світі.

Р.С.: У якому стилі працює художник?

М.Ш.: Якщо йдеться про сучасний живопис, то це важко назвати якимось окремим стилем. Це можна лише співвіднести. Його стиль можна співвіднести з неоекспресіонізмом. Художник експресивний, представляє дуже легкий живопис.

Р.С.: Чим Савченко виокремлюється з-поміж інших митців?

М.Ш.: Еманація кольору. Напевно, немає такого художника в Україні, який би так тонко відчував колір. Герої його картин – люди. Він часто зображує краєвиди, натюрморти. Напевно, немає такої речі, яка б не оживала на його полотні. Але що дивно, це те, що він грає з кольорами – темними, насиченими, світлими. Ці кольори ніби грають на його роботах самі. Вони самі вже розпочинають свою власну гру. Він надзвичайний колорист.

Р.С.: Скільки робіт буде представлено на відкритті?

М.Ш.: Близько 15 робіт.

Р.С.: Що це за роботи, які назви?

М.Ш.: Для нас це поки що сюрприз своєрідний. Ми знаємо лише, що трішечки змінилася манера художника. Ті роботи, які побачимо на відкритті, будуть відрізнятися від попередніх, можливо, і сюжетами, можливо, і кольоровою гамою. Але поки що знаємо про такі назви: “Натюрморт”, “Портрет”, тобто назви, характерні для його творчості. Але, напевно, його виставки можна значно частіше побачити за кордоном, ніж в Україні. Найчастіше він виставляється у львівський галереї “Дзига”, бо це данина рідному місту. Але якщо звернутися до списку його виставок, то бачимо, що він виставляється у Франції, Іспанії, Австрії, Великобританії, Німеччині.

Р.С.: Як довго триватиме виставка?

М.Ш.: Вона триватиме два тижні, до 25-го квітня, така весняна виставка, яка просто називається “ Живопис”.
XS
SM
MD
LG