Доступність посилання

ТОП новини

Вірменія та Азербайджан і надалі не можуть домовитися про місце проведення двох матчів відбіркового турніру до Чемпіонату Європи з футболу 2008 року.


Геннадій Мороз Київ, 13 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Майже на екваторі кваліфікаційного турніру до майбутньої першості Європи з футболу однією з найбільших інтриг нинішнього відбору залишається календар змагань у групі А. Де невблаганний жереб серед інших команд звів до купи й національні збірні Вірменії та Азербайджану. Нічого особливого з точки зору чиновників УЄФА. Натомість екстраординарна подія для двох країн з пострадянських теренів. Стосунки яких донині затьмарює задавнений військовий конфлікт.

Як і будь-яка демократична інституція Європи УЄФА взяла до уваги вельми непрості стосунки між Азербайджаном і Вірменією і дозволила представникам футбольних асоціацій двох країн узгодити самим місце і час проведення цих матчів. Нагадаю, що одразу по завершенні жеребкування сторони висловлювали сумніви в здатності кожного гарантувати суперникові безпеку під час гостьових поєдинків.

Тож, з огляду на серйозні суперечності між непримиренними сусідами Європейський союз футбольних асоціацій навіть всупереч власним директивам погодився на проведення поєдинків між футболістами Азербайджану і Вірменії на нейтральному полі. Не проти такого рішення були й інші команди групи А—збірні Португалії і Сербії, Польщі й Бельгії, а також Фінляндії й Казахстану. Поєдинки було заплановано на 8 і 12 вересня цього року. А одним із варіантів проведення матчів між збірними Вірменії та Азербайджану сторони розглядали якраз столицю України — місто Київ.

І все ж неодноразові зустрічі футбольних представників двох країн результату так і не принесли. Позаяк грати на «нейтральному полі» останнім часом категорично не погоджується Вірменія, яка наполягає на обов’язковому проведенні одного з матчів у Єревані і навіть висловлює готовність до поїздки в Баку. Безуспішною виявилася й остання зустріч. На переговорах у штаб-квартирі УЄФА в швейцарському Ньйоні за участю Президента вірменської федерації футболу Рубена Айрапетяна та його азербайджанського колеги Раміза Мірзоєва сторони вже вкотре так і не змогли знайти порозуміння у простому, здавалося б питанні, де саме зіграти у футбол. Відтак, останнє слово буде вже за УЄФА.

Своє, як завжди, зважене, рішення щодо місця проведення матчу збірних Азербайджану й Вірменії Європейський футбольний Союз обіцяє ухвалити наступного тижня. А саме — 18 квітня, після чергового Виконкому УЄФА, що проходитиме у валійському Кардіфі.
XS
SM
MD
LG