Доступність посилання

ТОП новини

Європейці вчитимуть львів’ян берегти пам’ятки архітектури


Галина Терещук Львів, 13 квітня 2007 ( Radiosvoboda.ua ) - Львів ініціює вступ України до Міжнародного центру вивчення консервації та реставрації культурної спадщини (ICCROM). Вперше до західної столиці з Рима завітав директор Департаменту пам’яток ICCROM Джозеф Кінг. Що дасть Львову, містові, яке занесене до списку ЮНЕСКО, та й Україні загалом, вступ до міжнародної інституції, чи допоможе це врятувати історичні пам’ятки культури?

Як би це не звучало дивно, але у Львові, місті кам’яних левів і старих кам’яниць, численних історичних скульптур, немає жодного професійного реставратора з каменю. А членство в міжнародній організації, яка є дорадчим органом ЮНЕСКО, надає можливість брати участь у майстер-класах у Римі та інших містах світу. Це навчання консервації каменю, дерева, загального збереження пам’яток архітектури. А ще фахівці з країн-членів ICCROM можуть претендувати на стипендії на проведення досліджень. ICCROM – міжурядова організація, створена півстоліття тому і налічує сьогодні 118 членів, урядів країн.

Треба написати лист-прохання до організації, але все залежить від бажання уряду і того, як він працює взагалі.

Вступ до ICCROM залежить від уряду Януковича

Лист-прохання щодо вступу України до ICCROM львів’яни підготували. Його має підписати міністр закордонних справ. За словами директора Департаменту пам’яток ICCROM Джозефа Кінга, якщо український уряд не зволікатиме з часом, то уже у листопаді зможе взяти учать в асамблеї ICCROM і отримати членське посвідчення.

Кожна країна сплачує щороку членські внески, ця сума для деяких країн сягає до 250 тисяч доларів. Однак для України міжнародна організація зменшить внесок до кількох тисяч доларів.

У Львові планують створити школу реставрації

Заступник міського голови Львова Василь Косів повідомив радіо Свобода, що у місті хочуть створити школу з реставрації і консервації. І сподіваються, що ICCROM організує у Львові майстер-клас: "Сподіваємось, що зі вступом в цю організацію ми вийдемо на інший рівень реставрацію пам’яток".

Джозеф Кінг зауважив, що архітектурна спадщина Львова перебуває не у найгіршому стані. Це живе місто, а не музей під небом. Однак львів’яни передусім мають навчитись берегти цю красу. А тому важливо, щоб реставраційні роботи проводили в рамках міжнародних сучасних норм. Зауважу, що сьогодні, за даними благодійного фонду Львова, у місті лише одна належно відреставрована пам’ятка архітектури – палац Бандінеллі.
XS
SM
MD
LG