Доступність посилання

ТОП новини

Конституційний Суд розпочинає розгляд


Тетяна Ярмощук Київ, 17 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Чи вдасться Конституційному Суду розставити крапки над “і” щодо відповідності Указу Президента Основному Закону країни? Як довго може тривати розгляд цієї справи і чи може Суд нормально працювати за нинішніх умов?

Напередодні початку розгляду Конституційним Судом справи щодо конституційності Указу Президента про дострокове припинення повноважень Верховної Ради, СБУ виступила із заявою. Під час попередньої перевірки Служба з’ясувала, начебто родич судді Конституційного Суду Сюзанни Станик, яка призначена суддею доповідачем у справі, отримав майно на 12 мільйонів доларів. Про це заявив виконувач обов’язків голови Служби Безпеки Валентин Наливайченко. Сама ж Сюзанна Станик заяву спростовує і стверджує, що дії СБУ спрямовані на “зрив засідання Конституційного Суду”.

“Наша Україна” каже, що ситуація з майном може серйозно вплинути на об’єктивність Конституційного Суду. Член фракції Борис Беспалий: “Саме для того ми хочемо, щоб такі майнові питання, які циркулюють в інформаційному просторі щодо заступниці голови Конституційного Суду, були роз’яснені. У такій справі все має бути світлим”.

Коаліціянти постійно висловлюють впевненість у сприятливому для них рішенні Суду. Голова Верховної Ради Олександр Мороз сказав: “Конституційний Суд не може ухвалити якесь нелогічне рішення. А логіка може бути тільки одна: визнання неконституційним Указу Президента. Тоді або статус кво, або вихід на чистий варіант – це згодом дострокові вибори Президента і парламенту”.

Чи може Конституційний Суд нормально працювати за нинішніх умов і ухвалити об’єктивне правове рішення?

Суддя Конституційного Суду у відставці Іван Тимченко в інтерв’ю Радіо Свобода: “Безперечно, може. Суд буде працювати у нормальному режимі. У залі – відкрита частина пленарного засідання, а потім – у закритій частині. А там біля Суду нехай хоч оточують кільцем”.

З того часу, як подання щодо конституційності Указу Президента про розпуск парламенту надійшло до КСУ, його голова уже писав заяву про відставку, а п’ятеро суддів публічно заявляли про тиск на них.
XS
SM
MD
LG