Доступність посилання

ТОП новини

Ті, хто тримають дієту, мають більше шансів поправитися?


Людмила Ваннек Слухати: Прага, 17 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Надходить тепло, одяг стає відкритішим — і деякі зайві кілограми на тілі стають помітнішими. Проблема надлишку ваги, за статистикою, найбільше постає саме в такі місяці, коли люди вже будують плани на відпочинок.

Дієти для всіх не існує...
Сідати на дієту чи ні? Розмірковуючи над цим запитанням, я прочитала дослідження американського психолога і запитала ще й відому телеведучу найпопулярнішої програми в Чехії на тему схуднення. І дізналася про несподівані речі.

Дієти – це не тільки поганий шлях до схуднення, а й навпаки, ті, хто тримають дієту, мають більше шансів поправитися, аніж ті, які не сидять на дієті.

Таким є висновок понад 30 досліджень, які в Лос-Анджелеському університеті в Каліфорнії провела психолог Трейсі Мен. Вона також зауважила, що люди, які втратили вагу і згодом повернулись до неї знову, піддаються більшому ризику серцевих захворювань і навіть діабету.

Таку думку поділяє інша фахівець у галузі дієт, яка вже багато років займається цією проблемою в Європі.

Доктор Катаріна Цайтгамлова має на чеському телебаченні свою передачу, яка називається: «Ви є те, що ви їсте». Як виявилося, ця тема настільки цікавить глядачів, що програма була номінована на найпопулярніше телевізійне шоу в Чехії за 2006 рік.

Треба, щоб лікар склав індивідуальну дієту?

Тому я й звернулася до докторки Цатгамлової із запитанням, як вона ставиться до дієт?

Катаріна Цайтгамлова: «Більшість людей, які тримають дієту, стикаються з проблемою — вони користуються дієтою для всіх. Дієти для всіх не існує. Залежить від того, чи це чоловік чи жінка, чи молодий чи старий, чи займається спортом чи ні. Тому багато людей, власне, бачать, що результатів від своєї дієти не мають».

Доктор Цайтгамлова за багато років вивчення цієї проблеми дійшла висновку: «Найважливішим є схуднення, але не на кілограми, а на сантиметри. І те, що треба займатися спортом. Відтак я вірю в те, що з часом люди перестануть купувати дієти на прилавках, а навчаться ходити до лікаря, щоб він спокійно склав для них особисто дієту».

Дорога до схуднення «лежить через спорт і їжу»

Я запитала Катаріну Цайтгамлову, що ж варто знати нашим слухачам, якщо вони, як і я, замислились над тим, сідати на дієту чи ні? Чи є якесь гасло?

Катаріна Цайтгамлова: «Для слухачів, напевно, найважливішою інформацією було б те, що в разі якоїсь проблеми з надвагою слід замислитися, коли це виникло і що ви змінили в своєму житті так, що дійшло до проблеми. Якщо ви перестали займатися спортом, рішенням не буде дієта, а саме спорт. Якщо ви перестали їсти – то і вирішенням проблеми буде саме їжа. А гасло було б таке: дорога до того, щоб бути худим, лежить через спорт і їжу».

Цей висновок чеської телеведучої збігається і з висновком каліфорнійської дослідниці, яка також радить: їсти треба помірно, тоді й результат буде певним.

Відтак я передумала сідати на дієту.

НА ЦЮ Ж ТЕМУ

XS
SM
MD
LG