Доступність посилання

ТОП новини

Пільги для Кучми


Тетяна Ярмощук Київ, 20 квітня, 2007 рік (RadioSvoboda.Ua) – Леонід Кучма знову має президентські пільги. Їх йому вдруге надав уряд Віктора Януковича. Відповідна постанова була підписана у середу, однак відомо про це стало лише сьогодні.

Леонід Кучма
Вперше Леонід Кучма президентські пільги отримав у січні 2005-го, однак покористувався ними лише місяць. Бо вже у лютому уряд Юлії Тимошенко скасував відповідну постанову попередників.

Відновлення пільг Леоніду Кучмі – це відновлення законодавчої справедливості. Так нинішнє рішення Кабінету Міністрів прокоментував міністр економіки Анатолій Кінах

Коли йдеться про Президента держави, незалежно від прізвища, всі повинні бути рівні перед законом, вважає Кінах. "Наскільки мені відомо, це адекватно тим умовам, які є у екс-Президента України пана Кравчука" сказав він.

На що маєправо колишній Президент?

Отож якими ж пільгами має право користуватися колишній глава України? Перший Президент Леонід Кравчук перелічив усе, що належиться колишньому Президенту:

· Президент має державну дачу · Президент має право на лікування, тільки він і його дружина, більше ніхто · Має право на відпочинок, пільгову путівку, якщо він її бере · І охорона, яка передбачена законом України

Більше ніяких пільг Президент України не має.


Леонід Кравчук стверджує, що ані він, ані Леонід Кучма ніколи не брали пільгової путівки. Перший Президент також пояснив, що він одержує пенсію як народний депутат. “Пенсія, скажімо, Президента втричі менша, ніж пенсія народного депутата”, - нагадав він.

Скільки коштує утримання колишнього Президента?

Представники Блоку Юлії Тимошенко заявляють, що утримання Леоніда Кравчука і Леоніда Кучми відрізняється.

Анатолій Семинога стверджує, що утримання Л. Кравчука Держбюджету обходилося, як мінімум, у десять разів дешевше, ніж пана Кучми. “Тому й мова йшла про те, щоб відмінити ті пільги, які ухвалювалися під пана Кучму і залишити ті, які були впроваджені для всіх президентів у нашій державі, якими сьогодні користується і пан Кравчук”,- пояснює Семинога.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 19 січня 2005 року, яку підписав Микола Азаров, (він тоді виконував обов’язки Прем’єра), екс-Президент одержував грошове утримання, двох помічників, радника та охорону. У довічне користування Леоніду Кучмі передавалася дача, за ним закріплювалися два автомобілі і чотири водії.

Сьогодні журнал “Мисль” оцінив особистий статок Леоніда Кучми у півтора мільярда доларів. За інформацією журналу, Кучма володіє фінансовими активами, частками у промислових підприємствах та нерухомістю.
XS
SM
MD
LG