Доступність посилання

ТОП новини

Обережно! Львівські фонтани! Сидіти – заборонено?


Галина Терещук Львів, 24 квітня 2007 (RadioSvoboda.ua) – Біля львівських фонтанів на площі Ринок сидіти заборонено. Львівські правоохоронці розцінюють це як злісне порушення. Кореспондентка Радіо Свобода стала свідком ситуації, коли 4 міліціонерів у центрі Львова зганяли молодь з фонтанів, погрожуючи арештом.Опівдні на площі Ринок біля фонтану Нептунові і неподалік входу у міськраду стояла міліцейська машина (номерний знак 0433) Правоохоронці зганяли молодь із фонтанів, а їх на Ринку – 4. Чому до молодих людей, які не смітили, правоохоронці мали претензії?

Один із тих, кого зганяли, розповів: «Цей хлопець лежав на обгородженні, біля нього сидів його приятель, я стояв поруч. Ми поводилися тихо. Міліціонери сказали, що тут сидіти не можна, що є постанова мерії і підпис генерала, ми відмовились звідси йти. Тоді під’їхав наряд міліції на УАЗику».

«Розпорядження не сидіти біля фонтанів – ініціатива мерії…»

На запитання Радіо Свобода, хто дав подібний наказ, правоохоронці пояснили, що це розпорядження міського голови Львова Андрія Садового і начальника УМВС області генерала Михайла Цимбалюка.

За словами міліціонерів, вони виїхали на службу за маршрутом і мають чітке розпорядження: «На обгородженні біля фонтанів на площі Ринок сидіти заборонено». За подібне порушення вони мають право навіть затримати.

Свідками цієї ситуації, коли молодих людей хотіли посадити в міліцейський УАЗік, були окрім кореспондента Радіо Свобода та самих «правопорушників», ще двоє львів’ян Антон Бурковський та Юрко Бойко.

– «Немає такого розпорядження, я ніде про це не читав. Колись дружинники ловили, виривали кульчики, питали, чого так криво ходиш, а нині те саме виходить».

– «Я розцінюю це на межі маразму, щоб 4 правоохоронці не дозволяли студентам сидіти на обгородженні фонтанів. Їм що, нічим зайнятись, може, є важливіші справи?».


Мер про своє розпорядження почув уперше

Мер Львова Андрій Садовий, який нібито домовився з генералом Цимбалюком, що міліція охоронятиме фонтани від людей, заявив Радіо Свобода: «Перший раз чую про таке розпорядження. У мене буде сьогодні начальник обласної міліції і ми це питання порушимо. Зробимо зауваження. Вони мали б займатися тими, хто торгує незаконно у місті, ятками, собаками. А їм простіше дітей зганяти з фонтанів».

Патрульно-постова служба просто так, куди їй заманеться, не виїжджає, пояснили у прес-службі УМВС області. Щодня у Львові грабують помешкання, хулігани нападають на перехожих, крадуть машини. І міліціонерів поблизу немає. До слова, під час ситуації на площі Ринок, по рації в одного з правоохоронців прозвучало повідомлення про чергову автокрадіжку у Львові.

Однак молодь, яка полюбляє відпочивати біля фонтанів, це значно серйозніші злочинці для львівських міліціонерів. Можливо, це один із наслідків наказу начальника УМВС області щодо посилення патрулювання під час нинішньої політичної ситуації.
XS
SM
MD
LG