Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині дискутують про подвійне громадянство


Надія Кандиба Німеччина, 24 квітня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – У Німеччині спалахнула дискусія навколо ідеї дозволити добре інтегрованим іноземцям мати два паспорти – свій рідний і німецький. Така пропозиція пролунала з лав соціал-демократів. Однак християнські демократи виступили проти.

Понад 7 мільйонів іноземців проживає в Німеччині. Велика частина з них, як скаржаться політики, погано інтегрована в німецьке суспільство. Експерти говорять навіть про існування паралельних структур. Так, чимало іммігрантів з пострадянського простору досі не спромоглися вивчити німецьку мову, хоча вже роками живуть у цій країні: вони роблять закупи в російському магазині, відвідують російськомовного перукаря, зі своїми хворобами звертаються до російськомовного лікаря, а з правовими проблемами – до російськомовного адвоката.

Подібне паралельне суспільство мають також турки, які серед іноземців у Німеччині утворюють найбільшу етнічну групу.

Подвійне громадянство – засіб кращої інтеграції іноземців?

Аби спонукати іммігрантів краще інтегруватися в німецьке суспільство, міністр внутрішніх справ федеральної землі Шлезвіґ-Гольштейн Ральф Штеґнер запропонував дозволити добре інтегрованим іммігрантам мати два паспорти, ізолюючи водночас радикальних іноземців.

“На мою думку, тим іноземцям, які добре інтегрувалися, вивчили німецьку мову, самі себе фінансують, ми мали б запропонувати німецький паспорт і дозволити їм зберегти їхнє власне громадянство”, – зазначив Штеґнер.

Представники консервативних партій відразу виступили проти такої пропозиції. Прем''єр-міністр федеральної землі Гессен, християнський демократ Роланд Кох в інтерв''ю другому каналу німецького телебачення – ZDF заявив: “Ми й надалі повинні дотримуватися принципу, що німецьке громадянство не має бути якимось додатком до чогось. Подвійне громадянство повинно залишатися лише винятком і не перетворюватися на правило”.

Слід зауважити, що новий закон про громадянство у Німеччині ухвалили лише 7 років тому. Згідно з ним, жителям країни дозволяється мати тільки один паспорт. Сьогодні іноземці можуть отримати в Німеччині подвійне громадянство лише в тому разі, якщо вихід із їхнього рідного громадянства виявляється, наприклад, вкрай складною процедурою, або законодавство країни, з якої вони походять, взагалі не передбачає виходу з громадянства.
XS
SM
MD
LG