Доступність посилання

ТОП новини

У найбільшому місті Туреччині Стамбулі демонстрували близько мільйона прихильників світського курсу країни


Вони вимагали від владної ісламістської Партії справедливості й розвитку відкликати свого кандидата на Президента. У суботу уряд Туреччини відкинув попередження військових стосовно виборів Президента країни. У п’ятницю Генеральний штаб турецького війська висловив «глибоке занепокоєння» і рішучість захистити світське спрямування Туреччини.

Вони вимагали від владної ісламістської Партії справедливості й розвитку відкликати свого кандидата на Президента.

У відповідь кандидат на Президента Туреччини, нинішній віце-прем’єр і міністр закордонних справ Абдуллах Ґюль відмовився зняти свою кандидатуру.

Ґюль є членом владної ісламістської Партії справедливості й розвитку. Його вважають за поміркованого, але все-таки за ісламіста.

Попереднього дня, в суботу, уряд Туреччини відкинув попередження військових стосовно виборів Президента країни.

Уряд, в якому переважають ісламісти, назвав втручання військових неприйнятним у демократичній країні.

У п’ятницю Генеральний штаб турецького війська висловив «глибоке занепокоєння» і рішучість захистити світське спрямування Туреччини.

Турецька Республіка за Конституцією є світською державою, але в ній існують і сильні ісламістські тенденції. Військові країни відіграють роль самопроголошених захисників світського характеру держави і не зупиняються перед застосуванням тиску чи й сили, щоб зберегти його.

Депутати парламенту, який обирає Президента, від опозиційних світських партій бойкотували в п’ятницю перше коло виборів, так що в ньому взяли участь менш як дві третини депутатів.

Відтак опозиція оскаржує в Конституційному Суді чинність самих виборів. Якщо Суд визнає їх нечинними, це означатиме розпуск парламенту і дострокові вибори.

У такому разі головою держави залишиться нинішній Президент, представник світських сил Ахмет Недждет Сезер, доки нового не обере майбутній новообраний парламент. Інакше ж повноваження Сезера збігають 16 травня.
XS
SM
MD
LG