Доступність посилання

ТОП новини

Саміт США-ЄС зосередиться на проблемах торгівлі


Сергій Куделя Вашингтон: 30 квітня, 2007 (RadioSvoboda.Ua) – Сьогодні у Вашингтоні відбудеться щорічний саміт США-ЄС. В ньому візьмуть участь Президент США Джордж Буш, глава Європейської комісії Жозе Мануель Баррозо та канцлер Німеччини Ангела Меркель, яка головує зараз в Євросоюзі. Серед центральних тем цьогорічного саміту – розвиток торговельних відносин, проблема кліматичних змін, питання енергетичної та міжнародної безпеки.

Цьогорічний саміт у Вашингтоні покликаний продовжити зближення між Сполученими Штатами та Євросоюзом, перешкодою якому декілька років поспіль була американська військова кампанія в Іраку. Хоча в американських і європейських лідерів зберігаються розбіжності в оцінках війни в Іраку, це питання вже відійшло у їхніх відносинах на другий план.

Першочерговими знову стають питання вільної торгівлі та інші міжнародно-політичні проблеми. Очікується, що лідерам вдасться домовитись про спрощення бюрократичних процедур у міжконтинентальній торгівлі. Оглядачі також прогнозують підписання договору про “відкрите небо”, який дозволить авіакомпаніям від наступного року здійснювати рейси до будь-яких міст США та Європи.

Із візами та кліматом не все так просто

Лідери Євросоюзу очкують від США і зняття візових вимог до громадян Центральноєвропейських держав, які нещодавно стали членами ЄС. Однак, як стверджують спостерігачі, Білий Дім поки не готовий відкрити кордон для поляків, чехів чи угорців.

Учасники саміту навряд чи знайдуть порозуміння і у питанні боротьби із кліматичними змінами. Європейські держави нещодавно домовилися зменшити викиди парникових газів в атмосферу на 20% у наступні 13 років. Однак, Адміністрація Буша наполягає на необхідності участі у будь-яких домовленостях щодо парникових газів Китаю та Індії, які належать до провідних забруднювачів навколишнього середовища. Білий Дім також акцентує увагу на необхідності розвивати нові технології, а не вдаватися до кроків, які можуть зашкодити виробництву.

Косово, Іран та система ПРО у Східній Європі

Американська сторона очікує від саміту у Вашингтоні підтримки європейцями дипломатичного тиску на Іран, а також схвалення плану ООН щодо врегулювання косовської проблеми із можливістю надання провінції незалежності від Сербії.

США також сподіваються на спільну позицію з європейцями щодо побудови у Польщі та Чехії елементів системи протиракетної оборони. Водночас, як заявив один із посадовців Білого Дому, від цьогорічного саміту не варто очікувати якісних проривів у відносинах Європи та США.
XS
SM
MD
LG