Доступність посилання

ТОП новини

Коаліція вважає, що указ Президента про звільнення заступника голови Конституційного Суду Валерія Пшеничного з посади судді КСУ «брутально порушує закони і Конституцію України»


50 народних депутатів уже підписали звернення до Конституційного Суду про визнання цього указу неконституційним, мовиться в заяві коаліції. Раніше в понеділок Президент звільнив заступника голови Конституційного Суду Валерія Пшеничного з посади судді КСУ.


Таку думку, приписувану неназваним «експертам-правникам», наведено в заяві коаліції в понеділок увечері.

50 народних депутатів уже підписали звернення до Конституційного Суду про визнання цього указу неконституційним, мовиться в заяві.

У ній Віктора Ющенка також звинувачено в тому, що «вже стає нормою, коли Президент ігнорує Конституцію, інтереси народу».

Заяву опубліковано на персональному сайті Віктора Януковича.

Реакції на неї з президентського боку тим часом немає.

Раніше в понеділок Президент звільнив заступника голови Конституційного Суду Валерія Пшеничного з посади судді КСУ.

Офіційна причина — «у зв’язку з порушенням присяги», мовиться в указі Президента, оприлюдненому на офіційному сайті голови держави. У чому полягає це порушення, не уточнено.

Пшеничного призначили суддею Конституційного Суду у січні 2003 року за квотою Президента.

Саме цей суддя призначив Сюзанну Станік доповідачкою у справі про конституційність указу Президента про призначення дострокових виборів. За деякими твердженнями, він зробив це на порушення регламенту Суду.
XS
SM
MD
LG