Доступність посилання

ТОП новини

Відпочивати, допоки не захочеться на роботу


Леся Бакалець Київ-Чернігів-Херсон, 1 травня 2007 р. (Radiosvoboda.org) - Травневі свята — як аванс перед літньою відпусткою або її репетиція. Чим зайнятися, куди поїхати і що спробувати нового?

Вихідних починаєте чекати вже з понеділка, а відпустка — найбажаніша мрія – тоді ви просто не вмієте працювати, каже психолог Володимир Нечипоренко.

Що таке свій вид відпочинку?

Якщо правильно організувати свій робочий графік, то відпочинком буде просто зміна діяльності. Але і до цієї зміни треба підходити з розумом. Якщо одному посадити город картоплі – найкраща моральна розрядка, то інший у цей час стрибне з парашутом і також буде щасливим.

Як обрати свій вид відпочинку і зрозуміти, екстремал ви чи ні, радить Володимир Нечипоренко.

“Краще за все спробувати, так би мовити, у маленьких дозах. Якщо це, наприклад, альпінізм, то краще за все сходити в який-небудь недалекий маршрут. Наприклад, околицями вашого міста з кимось, хто зможе допомогти і навчити альпінізму. Для того, щоб просто ввійти в курс цієї справи.”

Стрибати можна з будь-яким темпераментом

У курс справи вас введуть за дві-три години – й ласкаво просимо на висоту тисяча метрів, каже директор Чернігівського парашутного клубу “Прогрес” пан Олександр. Приходите до нас, продовжує він, і в цей же день ви будете пишатися собою і своїм стрибком.

Парашут, літак і політ над землею підходить кожному, головне, щоб здоров’я було, каже пан Олександр:

“Контингент абсолютно різний, до нас приходять стільки людей. І будь-кому, з нормальним фізичним і психічним здоров’ям можна стрибати з будь-яким темпераментом і характером.”

Не парашути, але пароплани пропонують і в одній з київський туристичний агенцій. Правда, тільки як бонус до основної програми. Головне ж навантаження – велосипеди.

Відпочивати, не ризикуючи

За один день можна об’їздити всі околиці Києва, добре натренувати ноги і при цьому не дуже ризикувати життям. Це активний відпочинок, але не екстремальний, каже Володимир Ярий, директор турагенції:

“Я надаю перевагу активному відпочинку, такому, що не ставить під ризик життя чи здоров’я, а той відпочинок, який вимагає якихось певний зусиль: покрутити педалі, покрокувати, помахати веслом на байдарці”.

Махати веслом немає ні сили, ні бажання, а на природу все –таки хочеться. Але бажано без комарів та холодних наметів. Тоді обирайте зелений туризм, пропонує пані Вікторія, директор турагенства в Херсоні. Вона каже, що кращого способу відновити сили просто немає.

“Це перш за все злиття з природою. Це більш пасивний відпочинок. Можна, звичайно, взяти там взяти якийсь човен, порибалити. Але ж це не екстрім.”

Подорожувати країною – пізнавати її

Інтелектуально-активним можна назвати відпочинок нейрохірурга Володимира Федірка. Він у вихідні обирає якийсь регіон України і їздить його досліджувати. Каже, щоб любити Батьківщину, треба перш за все її знати.

“З колегами, взяли дві-три машини. Сіли та й поїхали. А завдяки тому, що вдячні пацієнти запрошують, і вони готові показати, розказати, то воно виходить досить непогано.”

Відпочинок у кожного свій, головне, щоб потім знову захотілося на роботу.
XS
SM
MD
LG