Доступність посилання

ТОП новини

Німецькі профспілки заявляють про готовність до робітничої боротьби


Надія Кандиба Німеччина, 1 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – До Першого травня – Міжнародного дня трудящих – профспілки металургійної промисловості Німеччини влаштували масові акції протесту. Робітничі лідери вимагають підвищення зарплат. У понеділок на цілій низці підприємств відбулися попереджувальні страйки, у вівторок ця тема домінувала на першотравневих мітингах.

Профспілкові прапори, транспаранти з гаслами, гучний свист - таку картину в ці дні можна спостерігати в багатьох німецьких містах. Робітники підприємств металургійної промисловості вимагають підвищення зарплат. Два з половиною відсотки, запропоновані працедавцями, для них замало. Профспілкові лідери наполягають цього разу на шести з половиною відсотках. Їхній аргумент: німецька економіка переживає піднесення, фірми повідомляють про рекордне зростання прибутків, тому відповідно повинна зрости й зарплата працівників. Голова металургійної профспілки Німеччини Бертольд Губер заявив:

„Останні три роки прибуток помітно зростав не тільки у великих компаній. Справи дуже добре розвиваються й на середніх і малих підприємствах по всій території Німеччини. Прибутки зросли в десятки разів”.

Профспілки налаштовані по бойовому, а працедавці перестерігають, що знову почнуться скорочення

У понеділок вже відбулися перші попереджувальні страйки. Епіцентр акцій робітничих протестів розмістився в найбільшій федеральній землі - Північному Рейні-Вестфалії. Але також на металургійних підприємствах у Берліні й Бранденбурзі тимчасово не працювали конвеєри.

Особливість нинішніх протестів полягає в тому, що вони відбуваються паралельно з переговорами про тарифні угоди. Тобто, переговори ще не провалилися й страйкувати власно зарано, але профспілки таким чином сподіваються посилити тиск на компанії.

Працедавці піддали критиці такі дії робітничих лідерів. Один з керівників Союзу працедавців у федеральній землі Нижня Саксонія Дітріх Крьонке застеріг: „Сьогодні наша економіка вийшла на найвищий рівень у Європі. Але якщо на економічне піднесення начепити таку кількість відсотків, то цієї ваги ніхто не витримає. Знову почнуться скорочення. Але ж в останні місяці ми так раділи, що нарешті вдалося створити кілька нових робочих місць”.

Профспілкові лідери, однак, не звертають уваги на подібні застереження. Вони заявляють про свою „готовність до робітничої боротьби”. Наступний раунд переговорів між профспілками й представниками металургійної промисловості Німеччини планують провести в четвер. До речі, згідно з підрахунками експертів, у квітні в Німеччині нарешті нараховувалося вже менше чотирьох мільйонів безробітних.
XS
SM
MD
LG