Доступність посилання

ТОП новини

"Столичний експрес" зійшов з рейок. Залізничники збираються посилити заходи безпеки


Київ, 3 травня 2007 року (Radio Svoboda.ua) - Аварія на українській залізниці. У транспортному відомстві кажуть, що експрес "Столичний," який у вівторок пізно ввечері зійшов з рейок біля Kагарлика у Київській області, навмисно пустили під укіс. Поїзд прямував маршрутом Дніпропетровськ-Київ. Залізничники готуються посилити заходи безпеки.

Фотографії з місця аварії потягу “Столичний експрес”
(phl.com.ua)
Внаслідок аварії з десяти вагонів “Столичного експресу” 6 вагонів та електровоз зійшли з рейок і перекинулися. Загиблих немає, трьох осіб госпіталізували. Серед них, як повідомляють в "Укрзалізниці," 11-річний хлопчик з травмою черевної порожнини, чоловік зі струсом мозку і жінка, у якої виникли проблеми з ниркою.

За попередніми даними, аварію спричинив поламаний електромеханічний привід: за словами генерального директора “Укрзалізниці” Володимира Козака, це зроблено невідомими зловмисниками. На його думку, цього не могли зробити прості хулігани, оскільки для цього треба знати конструкцію механізму. Претензій же до стану залізничної колії у відомстві немає.
(phl.com.ua)


Аварія поблизу Кагарлика змушує замислитися над безпекою подорожей залізницею

Речниця Міністерства транспорту Вікторія Бутенко розповіла Радіо Свобода, що останнім часом її відомство фокусувалося переважно на безпеці авіа- і автоперевезень: “Після катастрофи літака ТУ 154 ми систематично проводимо заходи щодо підвищення безпеки на авіатранспорті. Це підвищення технічних умов і вимог до самого транспорту, і зараз подали пропозиції – і вони були підтримані Верховною Радою – щодо посилення відповідальності за недотримання правил авіаційного транспорту”.

За словами Вікторії Бутенко, справами автомобільного транспорту займається служба, яка називається “Головтрансінспекція”: “У рамках своїх повноважень перевіряє дотримання перевізниками ліцензійних умов. Ініціатива Міністерства транспорту та зв’язку – введення тахометрів – приладів, які вимірюють час роботи і відпочинку водія. Оскільки чимало аварій сталися через те, що водії були перевтомлені”.

(phl.com.ua)
Речниця Міністерства транспорту сказала, що постійно працює і транспортна міліція, і з СБУ ведуться перемови. Щодо перевезення пасажирів, то на вокзалах і станціях працюють постійно наряди міліції, а зараз будуть посилені заходи безпеки: “Зокрема завтра відбудеться нарада керівників залізниці щодо питань безпеки”.

Порушена кримінальна справа, а пасажири, які постраждали під час аварії, отримають відшкодування

Прокурор Київської області Юрій Гайсинський повідомив про порушення кримінальної справи за фактом сходу з рейок вагонів за статтею Кримінального кодексу, яка передбачає відповідальність “порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту”.

Якими можуть бути юридичні наслідки аварії. Член київської Спілки адвокатів Олег Березок сказав, що у такій ситуації несе відповідальність перевізник: “Позов постраждалими особами буде пред’явлено саме перевізнику. І те, що обласна прокуратура порушила кримінальну справу за фактом, – це абсолютно правильно. Знову ж таки, передадуть справу до суду – так має бути в ідеалі.”

Тим часом начальник Південно-Західної залізниці Олексій Кривопішин повідомив Радіо Свобода, що всі пасажири, які постраждали під час аварії, отримають відшкодування: "Ми вибачаємося перед пасажирами і було оголошено, що всі отримають компенсацію у повному обсязі."

Наразі у справі ведеться слідство, а фахівці Міністерства з надзвичайних ситуацій лагодять колію.
XS
SM
MD
LG