Доступність посилання

ТОП новини

Європейський Союз утримуватиметься від втручання у внутрішні українські питання, хоча Прем’єр-міністр знову просить міжнародного посередництва


Позицію Євросоюзу підтвердила в четвер кореспондентці Радіо Свобода в Брюсселі Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер. Раніше в четвер Прем’єр-міністр України, звинувативши Президента в порушенні домовленостей, знову попросив міжнародного посередництва. Тим часом Президент закликав сьогодні політичні сили знайти новий формат компромісу для розв’язання політичної кризи.

Позицію Євросоюзу підтвердила в четвер кореспондентці Радіо Свобода в Брюсселі Комісар ЄС із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер.

«Це внутрішнє питання. Це внутрішня демократична ситуація під час кризи. Але водночас ми сподіваємося, що Президент Ющенко і Прем’єр-міністр Янукович врешті дійдуть спільного рішення і, сподіваємось, тоді кризу буде розв’язано — можливо, завдяки достроковим виборам, хоча питання залишається відкритим, коли вони відбудуться. Я думаю, це те, що ми очікуємо. Ми повинні радше утримуватися від втручання, тому що це внутрішнє питання, Якщо йде демократичний процес, то ми приймаємо таку ситуацію», — заявила чільний представник ЄС.

Раніше в четвер Прем’єр-міністр України, звинувативши Президента в порушенні домовленостей, знову попросив міжнародного посередництва.

Віктор Янукович звернувся до Європейського Союзу та Росії з проханням негайно виступити міжнародними посередниками в урегулюванні політичної кризи в Україні, повідомляє прес-служба прем’єра.

Янукович вважає, що, звільнивши суддю Конституційного суду Володимира Іващенка, Президент порушив останні домовленості щодо виходу з політичної кризи.

Коаліційні сили вже не раз закликали міжнародну спільноту до посередництва в урегулюванні внутрішньополітичної кризи в Україні. У Президента і в Міністерстві закордонних справ Україні впевнені, що в жодному посередництві немає потреби.

На Заході зазначають, що для такого посередництва потрібна була б згода на нього обох сторін суперечки.

Верховний представник ЄС зі спільної зовнішньої політики й політики безпеки Хав’єр Солана в понеділок уже заявляв, що українські лідери мають самі вирішувати політичні проблеми в країні, інакше вони ніколи не будуть на це здатними.

Тим часом Президент закликав у четвер політичні сили знайти новий формат компромісу для розв’язання політичної кризи.

Він також зазначив, що стурбований блокуванням роботи групи з підготовки до дострокових виборів.

За повідомленням прес-служби голови держави, про це Віктор Ющенко заявив під час зустрічі з лідеркою БЮТ Юлією Тимошенко і головою «Нашої України» В’ячеславом Кириленком.
XS
SM
MD
LG