Доступність посилання

ТОП новини

Історія графіті у Луганську у кілька поколінь


Ярослав Гребенюк Луганськ, 11 травня 2007 (RadioSvoboda.Ua) – “Аерозольне мистецтво” – так називають своє захоплення хлопці з балончиками, які під покровом ночі розмальовують стіни. Вже понад 10 років історію графіті в Луганську створюють кілька поколінь райтерів. Так називаються творці аерозольного мистецтва.

Роботу команди Влада «Актора» Булгакова зіпсували невідомі. Справжній райтер ніколи не стане псувати чужу роботу.
(RadioSvoboda.Ua)
Химерні бродячі коти та шалені пацюки, схематичні скейтбордисти та неймовірні ландшафти прикрашають стіни луганських будинків. Малюнки розквітають на стінах за одну ніч і залишаються доти, доки не вигорить фарба. Авторів цих творів майже ніхто не бачить. Між тим у Луганську існує не одна команда графітчиків, кожна група має фірмовий стиль малюнку.

Влад “Актор” Булгаков із команди “Шок” розписує графіті 5 років. Скільки за цей час він зробив малюнків, сам не пам’ятає. Це хобі – не з дешевих. Автор витрачає чотири балончики фарби та використовує один респіратор, щоб розмалювати поверхню метр на метр – це коштує гривень із 90. І це лише, щоб примусити перехожих зупинитись, здивуватись і замислитись.

Булгаков розповідає про останню роботу свого товариша, Ярика. Це зображення України, з серця виростає величезна квітка, у якої замість пелюсток радіаційний значок. Підпис: "Моя брудна країна”.

Люди можуть розуміти це по-різному, каже Влад. Дехто може цей твір сприймати політично, дехто буквально, що Україна засмічена країна. Якби воно не було, ця робота вражає і дивує, вважає Булгаков.

Якщо малюнки красиві, цікаво дивитись
Роботи класиків луганського графіті GK та Зак13.
(RadioSvoboda.Ua)


Романтика нічного малювання на стінах не всім до вподоби. Міліція кваліфікує це як хуліганство. Майже кожен райтер має особливе знайомство з патрульно-постовою службою, однак останнім часом міліція почала ставитись лояльніше до вуличних митців.

Жителі розписаних будинків частіш за все теж не проти. Мешканка Луганська Еліна Юрченко вважає, якщо надписи порядні, то нічого поганого тут немає. А якщо ще й малюнки красиві, то навіть цікаво дивитись.

Кодекс та графітні метри

Вас вітають «Гепнуті кольори»!
(RadioSvoboda.Ua)
У райтерів є свій кодекс неписаних законів. Не варто малювати на стінах музеїв, театрів, пам’ятках архітектури, для цього є багато вільних сірих заводських парканів, стін будинків. Також справжній райтер ніколи не стане псувати чужі роботи: якщо хтось витрачав свій час, сили та кошти, це треба поважати.

У світі графітчиків є свої майстри, рівня яких прагнуть досягнути молоді райтери. У Луганську визнані всіма майстри – команда “Гепнуті кольори”, яка малює вже понад десять років. Зустрітись і позмагатись із монстрами можна було б на фестивалі. Цього і хоче Влад “Актор” Булгаков.

Минулого року відбувся такий фестиваль у Луганську. Насправді це була лише виставка скетчів – ескізів на форматі А4, А3, пригадує Влад. “Хотілося б, щоб у нас провели справжній фестиваль!” – каже він.

Аерозольних митців не бракує. Залишається лише знайти спонсорів.
XS
SM
MD
LG